19 grudnia 2018

Transport i Spedycja » Bezpieczeństwo TSL

Kierowca busa nietrzeźwy i przewoził za dużo osób

Kierowca busa nietrzeźwy i przewoził za dużo osóbNietrzeźwy kierowca postanowił przewieźć swoim samochodem osiem osób – czyli o trzy więcej, niż wynikało to z przystosowania pojazdu, który prowadził. Inspektorzy z WITD w Gorzowie Wielkopolskim ustalili, że to nie koniec przewinień zatrzymanej w Żaganiu osoby.
Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymali do kontroli w Żaganiu zespół pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej wynoszącej cztery tony, którym wykonywany był niezarobkowy przewóz drogowy.


CITES w przesyłkach kurierskich

Jak się okazało, mężczyzna prowadzący pojazd nie miał odpowiednich uprawnień, aby nim kierować. Nie tylko to wzbudziło wątpliwości inspektorów ITD – w busie podróżowało osiem osób, podczas gdy przystosowany był do przewozu co najwyżej pięciu.
Przeprowadzone u kierowcy badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Inspektorzy porównali również dane z tabliczki znamionowej przyczepy z tymi zawartymi w CEPIK-u, dzięki czemu ustalili, że tablica rejestracyjna znajdująca się na kontrolowanej przyczepie pochodziła z innego pojazdu.
Inspektorzy przekazali kierowcę przybyłym na miejsce zdarzenia funkcjonariuszom Policji, natomiast wobec przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne. Przyczepę, z uwagi na to, że nie została dopuszczona do ruchu, usunięto z drogi.
jagr>GITD

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×