21 września 2018

Transport i Spedycja » Bezpieczeństwo TSL

Przeciążony do granic możliwości

Przeciążony do granic możliwościWażenie pojazdu należącego do niemieckiego przewoźnika wykazało, że zatrzymana przez ITD ciężarówka ważyła aż 178 ton, w czym waga samego ładunku to 122 tony.
Inspektorzy z WITD w Lublinie w czwartek 1 grudnia 2016 r. w Worońcu zważyli pojazd należący do niemieckiego przewoźnika wykonującego przewóz elementów prasy z Niemiec na Białoruś.
Okazało się, że jego waga wynosiła aż 178 ton, a masa samego ładunku to 122 tony.
Okazane podczas kontroli zezwolenie na przejazd pojazdu ponadgabarytowego nie obejmowało wszystkich przekroczonych parametrów. W związku z tym od przewoźnika pobrano kaucję na poczet możliwej w tym wypadku kary pieniężnej w kwocie 15 tys. zł.
Zatrważający wypadek. Kierowca ciężarówki jechał bez karty
Kierowca ciężarówki, który spowodował w sobotę poważny wypadek, prowadził pojazd bez zalogowanej w tachografie karty kierowcy.
W sobotę 3 grudnia inspektorzy WITD w Bydgoszczy zostali wezwani przez policję na miejsce wypadku na drodze wojewódzkiej nr 569 z udziałem samochodu ciężarowego.
Kierowca ciężarówki nie dostosował prędkości do warunków panujących na oblodzonej drodze, wskutek czego nie zapanował nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym. Ciężarówka zepchnęła pojazd z drogi i obydwa wypadły poza jezdnię. Jadący samochodem osobowym ojciec z 15-letnią córką doznali bardzo ciężkich obrażeń i zostali przewiezieni do szpitala.
W wyniku analizy danych pobranych z tachografu przez inspektora ITD okazało się, że w momencie wypadku kierowca samochodu ciężarowego prowadził pojazd bez zalogowanej w tachografie karty kierowcy i w tym dniu w ogóle nie rejestrował na niej okresów swojej pracy – w tym okresów prowadzenia pojazdu.
Pobrane dane cyfrowe ujawniły ponadto, że w ciągu ostatnich kilkudziesięciu dni poprzedzających zdarzenie drogowe zarejestrowanych jest wiele znaczących (np. kilkugodzinnych) okresów prowadzenia tego pojazdu bez zalogowanej w tachografie karty kierowcy, co będzie przedmiotem postępowania wyjaśniającego wszczętego w tej sprawie przez organ Inspekcji Transportu Drogowego.
źr. GITD

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×