25 maja 2018

Transport i Spedycja » Bezpieczeństwo TSL

Nie miał praw(k)a jechać

Nie miał praw(k)a jechaćBez ukończonego szkolenia i bez prawa jazdy niesprawnym gimbusem – tak ukraiński kierowca przewoził dzieci do szkoły na terenie jednej ze szczecińskich gmin.
12 grudnia 2016 r. na terenie dwóch gmin inspektorzy z wojewódzkiego inspektoratu transportu drogowego w Szczecinie przeprowadzili kontrole gimbusów przewożących dzieci do szkoły.
W przypadku jednego z pojazdów działania kontrolne funkcjonariuszy ITD wykazały, że kierujący nie posiada szkolenia wymaganego przy przewozie osób, a także nie posiada polskiego prawa jazdy. Jednocześnie w pojeździe, którym przewożone były dzieci stwierdzono usterki w układzie kierowniczym. Kierowcy zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu i ukarano mandatem karnym w wysokości 800 złotych.


Nocne manipulacje na dużą skalę

Kilka dni wcześniej inspektorzy ITD skontrolowali autobus należący do tego samego przewoźnika, którym wykonywano przewozy regularne na trasie dalekobieżnej. Ze względu na wycieki płynów eksploatacyjnych inspektorzy wydali zakaz dalszej jazdy, a na kierującego nałożono mandat karny.
jagr./GITD

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×