21 stycznia 2019

Transport i Spedycja » Bezpieczeństwo TSL

Bezpieczny Autokar – ferie 2017

Bezpieczny Autokar – ferie 2017
Przed rozpoczęciem tegorocznych ferii zimowych, już w sobotę 14 stycznia rusza coroczna akcja „Bezpieczny Autokar – ferie 2017", której inicjatorem od 2003 roku jest Główny Inspektorat Transportu Drogowego. W dniu 16 stycznia (poniedziałek) na terenie województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego oraz śląskiego rozpoczną się wyczekiwane przez wszystkich uczniów ferie zimowe.
Dbając o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wyjeżdżających na zimowy wypoczynek inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego przez cały okres ferii zimowych będą prowadzili wzmożone kontrole autokarów sprawdzając przede wszystkim ich stan techniczny, czas pracy oraz trzeźwość kierowców.
Kontrole będą odbywały się przed wyjazdem na wyznaczonych przez wojewódzkie inspektoraty transportu drogowego stałych punktach kontrolnych, oraz w trasie przy głównych szlakach komunikacyjnych. Ponadto, istnieje możliwość telefonicznego lub e-mailowego zgłoszenia chęci przeprowadzenia kontroli w miejscu odjazdu autokaru. Numery telefonów do WITD dostępne są na stronie internetowej GITD pod adresem: www.gitd.gov.pl/kontakt/witd
Kontrole będą trwały do 26 lutego, czyli do ostatniego dnia ferii zimowych. W tym okresie od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 14:00 zostanie uruchomiona w Głównym Inspektoracie Transportu infolinia (22 220 43 00), pod numerem której zainteresowani będą mogli uzyskać szczegółowe informacje na temat akcji "Bezpieczny Autokar- ferie 2017".
W okresie ubiegłorocznych ferii zimowych inspektorzy skontrolowali ok. 1050 autokarów przewożących dzieci, z czego 96 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi. Łącznie zatrzymano 56 dowodów rejestracyjnych z tego 12 pojazdów ze względu na fatalny stan techniczny nie zostało dopuszczonych do dalszej jazdy. Na uwagę zasługuje również fakt, że żaden z kontrolowanych kierowców nie znajdował się pod wpływem alkoholu.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×