Wtorek, 25 kwietnia 2017     Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki» Dodaj ogłoszenie o pracę» Dodaj firmę do katalogu

8080 kg „żywej” masy

8080 kg „żywej” masyO 230% dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu przekroczył jeden z kierujących przewożąc alkohol. Pojazd ze względu na niestabilność stwarzał zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. Trzy kontrole – trzy przeładowane pojazdy, to bilans działań prowadzonych przez inspektorów WITD we Wrocławiu.
15 lutego inspektorzy z dolnośląskiego wojewódzkiego inspektoratu transportu drogowego skontrolowali w Legnicy trzy pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t, którymi wykonywana była działalność gospodarcza w zakresie dystrybucji artykułów spożywczych.
We wszystkich trzech przypadkach doszło do znacznego przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej i ładowności pojazdu. Po zważeniu ustalono, że masa pierwszego pojazdu wynosi 6120 kg, drugiego 7300 kg, a trzeciego 8080 kg.
Masa rzeczywista najlżejszego z ważonych pojazdów przekraczała dopuszczalną masę całkowitą o ponad 75 %, kolejnego ponad dwukrotnie, a najcięższego aż o 230% jego dopuszczalnej masy. Pojazdem przewożony był alkohol, a kierowca umieścił ładunek w taki sposób, że pojazd mocno przechylał się na prawą stronę, co skutkowało jego niestabilnością podczas wykonywania manewrów.
X Polecamy artykuł:
Koniec ery diesla

Kierowców dwóch pierwszych pojazdów ukarano mandatami karnymi. Kierujący najcięższym pojazdem odmówił przyjęcia mandatu stwierdzając, że nie popełnił żadnego wykroczenia. W tym przypadku inspektorzy ITD skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Na uwagę zasługuje fakt, iż ten sam kierowca prowadził pojazd już wcześniej ważony. Wówczas jego rzeczywista masa wynosiła 8260 kg.
źr. WITD we Wrocławiu.
DODAJ DO: facebook Twitter
Wyślij tekst znajomemu Drukuj
Dodaj komentarz (rozwiń)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Spedycje.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
 

SONDA

Jak oceniasz sytuację w swojej Firmie?