23 czerwca 2018

Transport i Spedycja » Bezpieczeństwo TSL

8080 kg „żywej” masy

8080 kg „żywej” masyO 230% dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu przekroczył jeden z kierujących przewożąc alkohol. Pojazd ze względu na niestabilność stwarzał zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. Trzy kontrole – trzy przeładowane pojazdy, to bilans działań prowadzonych przez inspektorów WITD we Wrocławiu.
15 lutego inspektorzy z dolnośląskiego wojewódzkiego inspektoratu transportu drogowego skontrolowali w Legnicy trzy pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t, którymi wykonywana była działalność gospodarcza w zakresie dystrybucji artykułów spożywczych.
We wszystkich trzech przypadkach doszło do znacznego przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej i ładowności pojazdu. Po zważeniu ustalono, że masa pierwszego pojazdu wynosi 6120 kg, drugiego 7300 kg, a trzeciego 8080 kg.
Masa rzeczywista najlżejszego z ważonych pojazdów przekraczała dopuszczalną masę całkowitą o ponad 75 %, kolejnego ponad dwukrotnie, a najcięższego aż o 230% jego dopuszczalnej masy. Pojazdem przewożony był alkohol, a kierowca umieścił ładunek w taki sposób, że pojazd mocno przechylał się na prawą stronę, co skutkowało jego niestabilnością podczas wykonywania manewrów.
X Polecamy artykuł:
Ivan Hofmann nowym CEO GLS w USA

Kierowców dwóch pierwszych pojazdów ukarano mandatami karnymi. Kierujący najcięższym pojazdem odmówił przyjęcia mandatu stwierdzając, że nie popełnił żadnego wykroczenia. W tym przypadku inspektorzy ITD skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Na uwagę zasługuje fakt, iż ten sam kierowca prowadził pojazd już wcześniej ważony. Wówczas jego rzeczywista masa wynosiła 8260 kg.
źr. WITD we Wrocławiu.

Komentarze

2017-08-09
16:14:37
sta...kis @ int....eu
Przedstawione w bardzo przystępny sposób. Pozdrawiam serdecznie. http://3wymiarowy.pl

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×