23 lipca 2018

Transport i Spedycja » Bezpieczeństwo TSL

Nieoznakowany i za ciężki transport niebezpiecznych materiałów

Nieoznakowany i za ciężki transport niebezpiecznych materiałówWysoka kara grozi przewoźnikowi i załadowcy za nieoznakowanie, brak zabezpieczenia oraz przeładowanie pojazdu ciężarowego, którym przewożono materiały niebezpieczne.
Na drodze krajowej nr 32 w Granowie inspektorzy wielkopolskiego WITD z oddziału terenowego w Lesznie zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy, należący do polskiego przewoźnika. Jak się okazało, przewożono nim materiały niebezpieczne (ADR) w takich ilościach, dla których pojazd powinien być oznakowany tablicami barwy pomarańczowej.
Przewożone materiały niebezpieczne nie zostały też odpowiednio zabezpieczone.
Nie były to jedyne naruszenia stwierdzone przez inspektorów. Dwuosiowa Scania znacząco przekroczyła dopuszczalną masę całkowitą. Ustalono również, że nacisk pojedynczej osi napędowej został przekroczony o ponad 2 tony na tym typie drogi.
Inspektorzy nakazali rozładowanie części ładunku i jego prawidłowe rozmieszczenie, a tym samym prawidłowe zabezpieczenie. Za ujawnione naruszenia wobec przewoźnika oraz załadowcy wszczęto postępowania administracyjne, zagrożone karą pieniężną w łącznej wysokości 30 000 zł.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×