23 czerwca 2018

Transport i Spedycja » Bezpieczeństwo TSL

60+ bezpieczni w ruchu drogowym

60+ bezpieczni w ruchu drogowym

Rusza druga edycja akcji edukacyjnej „60+ bezpieczni w ruchu drogowym”. Organizatorami kampanii są Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, a jej partnerem - Policja. 2 września 2017 r.  w Kluczach (woj. małopolskie) odbyła się inauguracja akcji z udziałem ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka.

Z danych Policji wynika, że w 2016 r. rowerzyści powyżej 60 roku życia byli sprawcami 479 wypadków, zginęło w nich 67 osób, a 427 zostały ranne. Z kolei starsi kierowcy samochodów osobowych spowodowali 3419 wypadków, w których poniosło śmierć 255 osób, a 4129 zostało rannych.

Akcja „60+ bezpieczni w ruchu drogowym” jest skierowana do starszych uczestników ruchu drogowego, zarówno kierowców, rowerzystów, jak i pieszych. Jej głównym celem jest kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego powyżej 60 roku życia, budowanie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo na drodze oraz podnoszenie świadomości seniorów w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Organizatorzy przygotowali pięć wydarzeń plenerowych w formie Miasteczek Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz dziewięć warsztatów edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wszystkie działania w ramach akcji odbędą się na terenie 5 województw: mazowieckiego, podkarpackiego, śląskiego, łódzkiego i małopolskiego.

W tym roku organizatorzy uruchomili również portal „Senior Bezpieczny Na Drodze” (www.SeniorNaDrodze.pl). Można tam znaleźć  m.in. zapowiedzi kolejnych wydarzeń realizowanych w ramach akcji oraz materiały edukacyjne w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

X Polecamy artykuł:
Klapki dla Gambii


Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×