24 września 2018

Transport i Spedycja » Bezpieczeństwo TSL

Finał Ogólnopolskiego Konkursu „Inspektor Roku 2017” rozstrzygnięty!

Finał Ogólnopolskiego Konkursu „Inspektor Roku 2017” rozstrzygnięty!

12 i 13 września na autodromie Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy gościli inspektorzy transportu drogowego z szesnastu Wojewódzkich Inspektoratów Transportu Drogowego. Nagrody dla najlepszych inspektorów w kategoriach motocykl, samochód oraz klasyfikacja drużynowa wręczyli Alvin Gajadhur - Główny Inspektor Transportu Drogowego, Łukasz Smółka - dyrektor gabinetu politycznego w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa  oraz Józef Ramlau wicewojewoda kujawsko – pomorski.

Konkurs zorganizowany przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Bydgoszczy i Główny Inspektorat Transportu Drogowego miał na celu m.in. doskonalenie oraz sprawdzenie wiedzy, umiejętności i sprawności inspektorów transportu drogowego, utrwalanie wśród inspektorów przekonania, że tylko zdecydowane, skuteczne i zgodne z prawem działanie może przyczynić się do pozytywnej społecznej oceny Inspekcji Transportu Drogowego oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku Inspekcji. A przede wszystkim wyłonienie najwszechstronniejszych inspektorów transportu drogowego w kraju.

Szef ITD, Alvin Gajadhur podkreślił, że inspektorzy to wybitni specjaliści w zakresie kontroli przewozów drogowych. Omówił realizowane przez Inspekcję zadania i podziękował inspektorom za ich wkład pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach.

Osiągnięć w konkursie Inspektor Roku 2017 pogratulował Łukasz Smółka z Ministerstwa Budownictwa i Infrastruktury. Zapewnił, że resort kierowany przez Ministra Andrzeja Adamczyka wysoko ocenia pracę inspektorów, doceniając ich chęć do samodoskonalenia i ciągłego podnoszenia umiejętności zawodowych.

Wicewojewoda Józef Ramlau wskazał na wpływ Inspekcji Transportu Drogowego na wzrost poziomu bezpieczeństwa na drogach, a także wysoką efektywność pracy inspektorów.

Inspektorzy rywalizowali w ośmiu konkurencjach:

- sprawdzenie wiedzy teoretycznej z zakresu przepisów prawnych wykorzystywanych w codziennej pracy,

- umiejętność udzielenia pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków,

- umiejętność kierowania samochodem (jazda sprawnościowa po torze przeszkód pojazdem typu „bus" na czas),

- umiejętność jazdy sprawnościowej samochodem osobowym z talerzem Stewarta,

- umiejętność jazdy sprawnościowej samochodem osobowym po płycie poślizgowej na czas,

- umiejętność jazdy motocyklem służbowym po torze kartingowym na czas,

- umiejętność jazdy technicznej motocyklem służbowym (pokonanie wyznaczonej trasy z wykorzystaniem jazy na wzniesieniu, pokonanie pochylni i toru z przeszkodami ustawionymi z pachołków),

- umiejętność jazdy sprawnościowej motocyklem służbowym po wyznaczonym torze w jak najdłuższym czasie.


Pierwsze miejsce drużynowo zajęli inspektorzy z kujawsko - pomorskiego. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z województwa lubelskiego. Trzecie miejsce przypadło inspektorom z Małopolski.


Klasyfikacja indywidualna w kategorii samochód:

I miejsce:  Piotr Stępień reprezentujący WITD Bydgoszcz,

II miejsce: Łukasz Wencel reprezentujący WITD Poznań,

III miejsce: Marcin Mączyński reprezentujący WITD Wrocław.


Klasyfikacja indywidualna w kategorii motocykl:

I miejsce: Artur Płowaś reprezentujący WITD Lublin,

II miejsce: Marcin Góralewski reprezentujący WITD Szczecin,

III miejsce Szymon Żołobajluk reprezentujący WITD Rzeszów.


Celem organizowanego co roku konkursu jest systematyczne podnoszenie wiedzy oraz umiejętności zawodowych wśród inspektorów. Posiadane przez nich kwalifikacje są wykorzystywane w codziennej pracy podczas kontroli drogowych i przekładają się na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

źr. GITDPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×