25 kwietnia 2019

Transport i Spedycja » Bezpieczeństwo TSL

Włocławski WOTR prezentuje nową motorówkę

Włocławski WOTR prezentuje nową motorówkę

Włocławski WOPR zaprezentował dziś specjalistyczną łódź motorową, dzięki której jeszcze szybciej i sprawniej będzie mógł nieść pomoc amatorom sportów wodnych, statkom żeglugi towarowej, prowadzić akcje ratunkowe w przypadku wystąpienia powodzi, a także monitorować czystość Wisły oraz Zalewu Włocławskiego. W jej zakupie partycypował ANWIL, który przekazał na ten cel 50 tys. zł.

Przy silnych wiatrach na Zalewie Włocławskim tworzą się fale o wysokości 1,5 m, dlatego, aby ratownicy mogli skutecznie i bezpiecznie dla siebie oraz poszkodowanych prowadzić akcje ratownicze, niezbędne było uzupełnienie naszego wyposażenia o jednostkę sprawnie działającą nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych, z jakimi przychodzi nam się mierzyć na tym akwenie.- mówi Sławomir Mularski, Prezes włocławskiego WOPR.

Nowo zakupiona łódź motorowa mierzy 11,4 m, a łączna moc jej dwóch silników wynosi 600 KM. Koszt zakupu łodzi wyniósł 600 tys. zł. 75 proc. tej kwoty włocławski WOPR otrzymał od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Toruniu. Pozostałe środki pochodziły od prywatnych darczyńców i sponsorów, z których grona największą sumę, wynoszącą 50 tys. zł, przekazał ANWIL.

W kabinie, w której jednocześnie zmieści się sześciu ratowników, znajduje się także miejsce do transportowania na noszach osób poszkodowanych. Wyposażona jest m.in. w echosondę ze skanerem bocznym, umożliwiającym szybkie badanie dna podczas poszukiwań osób zaginionych, motopompę do wypompowywania wody, zapory olejowe, żuraw z koszem do podnoszenia poszkodowanych z wody oraz sprzęt do prowadzenia akcji ratowniczych. Jednostka będzie wykorzystywana również do monitorowania czystości Wisły podczas patroli, które ratownicy regularnie wykonują w okolicach zakładów przemysłowych usytuowanych bezpośrednio nad rzeką.  

Beata Krupińska, Dyrektor ds. Prewencji i BHP w ANWIL S.A. podkreśla: - W kontekście prowadzonej przez ANWIL działalności biznesowej, jak i realizowanych inicjatyw CSR kwestie związane z zapewnieniem bezpieczeństwa nie tylko naszym pracownikom, ale również  społeczności lokalnej są dla nas priorytetem. Jedną z pięciu najważniejszych wartości Grupy ORLEN są LUDZIE, i dlatego dofinansowanie zakupu specjalistycznej łodzi dla włocławskich ratowników doskonale wpisuje się w przyjętą przez nas strategię.Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×