18 stycznia 2019

Transport i Spedycja » Bezpieczeństwo TSL

Przeładowany dostawczak z wyciekiem paliwa

Przeładowany dostawczak z wyciekiem paliwa

Dolnośląscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej przeładowany o prawie 2 tony samochód dostawczy, z którego zbiornika paliwa wyciekał olej napędowy. Niesprawny pojazd został usunięty lawetą na parking strzeżony. Niezbędna była interwencja Straży Pożarnej.


We wtorek, 30 stycznia 2018 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu zatrzymali do kontroli na terenie Jeleniej Góry samochód dostawczy marki IVECO, którym przewożono alkohole. Pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony ważył w rzeczywistości 5,35 tony.


Okazało się, że to nie jedyny problem kierującego. Z baku pojazdu wyciekał olej napędowy. Wyciek był na tyle duży, że niezbędna była interwencja Straży Pożarnej w celu neutralizacji wycieku i zabezpieczenia terenu przed większym skażeniem. O zaistniałym fakcie powiadomiono również Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jeleniej Górze. Przybyli na miejsce kontroli strażacy wezwali wyspecjalizowaną firmę, która zajęła się neutralizacją zanieczyszczenia na odcinku kilkudziesięciu metrów.


W związku z ciągłym wyciekiem paliwa, którego nie mógł powstrzymać kierujący, niesprawny pojazd usunięto lawetą na parking strzeżony, wyznaczony przez prezydenta Jeleniej Góry.

źr. WITD we Wrocławiu


X Polecamy artykuł:
Ukarany pracodawca

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×