16 lutego 2019

Transport i Spedycja » Bezpieczeństwo TSL

Zablokował rondo swoją za długą ciężarówką

Zablokował rondo swoją za długą ciężarówką

Prawie 40-metrowej długości ciężarówka ponadgabarytowa bez zezwolenia odpowiedniej kategorii, wymaganego dla tego typu pojazdu, zablokowała rondo w okolicy węzła Żdżary na autostradzie A2 pod Koninem. W odblokowaniu skrzyżowania pomagali wielkopolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.


Inspektorzy ustalili, że pilot, który prowadził pojazd ponadgabarytowy, pomylił zjazd z autostrady i skierował blisko 40-metrowej długości zespół pojazdów z ładunkiem na rondo w Żdzarach. Budowa tego skrzyżowania okrężnego nie pozwalała na przejazd tak długiej ciężarówki. W wyniku tego, że rondo było nieprzejezdne, szybko utworzyły się spore korki na drogach dojazdowych.
Inspektorzy podjęli działania mające na celu bezpieczne wycofanie z ronda pojazdu ponadgabarytowego. Gdy skomplikowany manewr powiódł się, skierowali go do pobliskiej miejscowości, gdzie mogli dokonać kontroli drogowej. Zespół pojazdów wraz z ładunkiem mierzył 38,9 metra. Kierowca ciężarówki-zawalidrogi okazał inspektorom zezwolenie kategorii V, które dopuszczało przejazd pojazdu wraz z ładunkiem tylko do 30 metrów długości. Podczas kontroli stwierdzono więc brak zezwolenia odpowiedniej kategorii, czyli w tym przypadku VII.


Pojazd ponadgabarytowy został skierowany na parking strzeżony do chwili przedstawienia odpowiedniego zezwolenia. W konsekwencji wobec przewoźnika będzie wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej w wysokości 15 000 złotych za brak odpowiedniego zezwolenia na przejazd pojazdu ponadgabarytowego.

źr. GITDPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×