15 października 2018

Transport i Spedycja » Bezpieczeństwo TSL

ITD stosuje nowy sprzęt do kontroli wagi pojazdów

ITD stosuje nowy sprzęt do kontroli wagi pojazdów

Do głównych zadań Inspekcji Transportu Drogowego należy ochrona polskich dróg przed zniszczeniami spowodowanymi przeciążonymi pojazdami. W zwiększeniu skuteczności działań mają pomóc nowe wagi, które właśnie trafiły do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Zwycięzca przetargu dostarczył 108 kompletów wag przenośnych typu SAW III. Są one zatwierdzone do pomiarów nacisków osi oraz mas całkowitych pojazdów. Dodatkowo razem z oprzyrządowaniem Inspektorat Transportu Drogowego Wyposażony został w system informatyczny, który za zadanie ma automatyczną rejestrację, przetwarzanie i archiwizację przeprowadzonych pomiarów.

Urządzenia te kosztowały prawie 5,5 miliona złotych i wkrótce zostaną rozdysponowane we wszystkich województwach. Mają one zastąpić przestarzałe już wagi i dzięki temu zwiększyć skuteczność w walce ze znacznie przeładowanymi ciężarówkami poruszającymi się po drogach.

Ta inwestycja na pewno będzie musiała się zwrócić, w związku z czym wszyscy kierowcy powinni  się już przygotować na częstsze kontrole i w niektórych przypadkach na kary.Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×