22 lutego 2020

Transport i Spedycja » Bezpieczeństwo TSL

ITD zadba o bezpieczeństwo na drogach w majówkę

ITD zadba o bezpieczeństwo na drogach w majówkę

Stacjonarne i mobilne punkty kontrolne, motocykle, nieoznakowane radiowozy i dziesiątki kilometrów dróg kontrolowanych. W majowy weekend większy będzie ruch na drogach, dlatego Inspekcja Transportu Drogowego zadba, by wyjazdy były bezpieczniejsze.

Stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierowców, czas ich pracy, weryfikacja uprawnień kierowców oraz firm transportowych, ograniczenia w ruchu niektórych pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczających 12 ton – to m.in. będą sprawdzać inspektorzy, tak aby zapewnić podróżującym w majowy weekend bezpieczne wyjazdy i powroty. Kontrolowane będą nie tylko pojazdy ciężarowe, ale również autokary.

„Wyjątkowo długi weekend to zdecydowanie większy ruch na drogach, czas wyjazdów indywidualnych, ale i zorganizowanych wycieczek. Zaplanowaliśmy działania kontrolne na głównych szlakach komunikacyjnych. Inspektorzy oprócz kontroli przewozu osób, będą zwracali też szczególną uwagę na pojazdy niestosujące się do zakazów i ograniczeń w ruchu. Cel tego typu działań jest jeden. Większe bezpieczeństwo na polskich drogach, zarówno pasażerów jak i innych uczestników ruchu. To jest nasz priorytet” – podkreślił w trakcie konferencji prasowej Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

Dodatkowo CANARD (Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym) wykorzystuje obecnie ponad 400 fotoradarów, 30 urządzeń do odcinkowego pomiaru średniej prędkości oraz urządzenia rejestrujące wjazd na czerwonym świetle, zainstalowane na 20 skrzyżowaniach. Poza tym inspektorzy będą prowadzić systematyczny nadzór na niebezpiecznych odcinkach dróg krajowych, reagując na wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu ruchu drogowego oraz dokonywać pomiarów prędkości na wyznaczonych punktach kontrolnych. Szczegółową mapę urządzeń oraz punktów kontrolnych można znaleźć na stronie internetowej Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

„Kierowcy planując wyjazd powinni zadbać o bezpieczeństwo swoje i najbliższych, dostosować styl jazdy do warunków pogodowych, natężenia ruchu. Zdejmijmy nogę z gazu – dojazd o kilka minut wcześniej do miejsca wypoczynku, czy domu nie jest wart tragedii. Zadbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo kierując się rozsądkiem, przepisami i wzajemnym szacunkiem” – mówił Alvin Gajadhur.Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×