20 stycznia 2019

Transport i Spedycja » Bezpieczeństwo TSL

Mobilna Stacja Kontroli na drodze

Mobilna Stacja Kontroli na drodze
Wczoraj, inspektorzy z WITD w Bydgoszczy przeprowadzili działania ukierunkowane na szczegółową weryfikacje stanu technicznego. Kontrole prowadzone były na Miejscu Obsługi Podróżnych (Nowa Wieś) na autostradzie A1 w pobliżu Torunia. Inspektorzy do swoich działań wykorzystywali sprzęt diagnostyczny, tj. Mobilną Stację Kontroli (MSK). W trakcie działań kontrolnych sprawdzono 84 pojazdy, w tym 44 autokary m.in. oznakowane żółtą tablicą "Uwaga dzieci".

Z uwagi na ujawnione usterki w stanie technicznym zatrzymano  9 dowodów rejestracyjnych, natomiast w 2 przypadkach zakazano dalszej jazdy. W przedmiotowych zdarzeniach na miejsce kontroli wezwano mobilne serwisy techniczne, które usunęły usterki, a pojazdu mogły kontynuować dalszą podróż. Powodem zatrzymywania dokumentów uprawniających do poruszania się pojazdów były m.in. usterki układów hamulcowych, układów zawieszenia, układów kierowniczych.

Przeprowadzone kontrole stanu technicznego z użyciem MSK prowadzone są już ósmy rok z rzędu, a cykliczne działania kontrolne działają prewencyjnie i tym samym eliminują niesprawne pojazdy z ruchu drogowego.
Przebadano kierujących na zawartość alkoholu w organizmie - wszyscy kierujący byli trzeźwi.
Kolejne działania kontrolne z MSK są już planowane.
żr. GITD

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×