20 marca 2019

Transport i Spedycja » Bezpieczeństwo TSL

Kierowcy ciężarówek na podwójnym gazie

Kierowcy ciężarówek na podwójnym gazie
0.63 i 0.29 promila alkoholu w organizmie mieli dwaj kierowcy 40-tonowych ciężarówek. Jazdę na podwójnym gazie przerwali im pomorscy i wielkopolscy inspektorzy transportu drogowego. Nieodpowiedzialni szoferzy zostali przekazani policjantom.

W czwartek rano, 24 maja 2018 r. podczas działań na drodze krajowej nr 22 inspektorzy z człuchowskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gdańsku zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą. Okazało się, że pojazd należący do polskiego przewoźnika prowadził nietrzeźwy kierowca. Inspektor wyczuł zapach alkoholu od kontrolowanego mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało 0.30 mg/l (0.63promila) alkoholu w wydychanym powietrzu przez szofera. Kierowca twierdził, że poprzedniego dnia wypił szampana i dwa piwa. Nietrzeźwy mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie.

Kilka dni wcześniej dalszą jazdę 40-tonową ciężarówką kierowcy na podwójnym gazie uniemożliwili również inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu.

W poniedziałek, 21 maja 2018 r. prowadzili oni kontrole samochodów ciężarowych na odcinku drogi krajowej numer 5 pomiędzy Lesznem a Rydzyną. Kierowca ciągnika siodłowego z naczepą, należącego do czeskiego przewoźnika, miał 0.14 mg/l (0.29 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu. Pojazdem tym przewoził papierosy do Słowacji.

Szofer po spożyciu alkoholu został przekazany patrolowi z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.
źr. GITD

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×