20 lutego 2019

Transport i Spedycja » Bezpieczeństwo TSL

Bus cięższy o ponad 100 %

Bus cięższy o ponad 100 %
Ponad 7 ton. Taka była masa rzeczywista pojazdu, którego dopuszczalna masa całkowita – w myśl prawa – nie powinna przekroczyć 3,5 tony. To nie jedyny pojazd wagi super ciężkiej wykryty podczas kontroli ITD.

Ciężarówkę o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony zatrzymał patrol na sygnale w Kościanie. Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu z oddziału w Lesznie podejrzewając, że pojazd jest przeładowany, skierowali go na punkt wagowy. Jak się okazało auto było wagi super ciężkiej. Masa rzeczywista kontrolowanego pojazdu wynosiła 7,1 tony i została przekroczona o 3,6 tony, czyli o ponad 100 % procent. Kierowca dostał 500 złotych mandatu i zakaz dalszej jazdy do czasu usunięcia naruszenia.

Nie był to jedyny przeładowany samochód wykryty podczas tej kontroli przez WITD w Poznaniu. Inspektorzy zatrzymali do kontroli wagowej 7 busów. To pojazdy, których dopuszczalna masa całkowita nie powinna przekraczać 3,5 tony. We wszystkich przypadkach ITD stwierdziła rażące naruszenia. Busy ważyły za dużo. Na kierowców nałożono mandaty w łącznej wysokości prawie 2650 złotych. W dalszą drogę kierujący mogli pojechać dopiero po przeładowaniu swoich mini ciężarówek.
źr. GITD
X Polecamy artykuł:
Zostań pogranicznikiem


Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×