19 kwietnia 2019

Transport i Spedycja » Bezpieczeństwo TSL

Do warsztatu samochodowego, a nie w trasę

Do warsztatu samochodowego, a nie w trasę
Do warsztatu samochodowego, a nie na trasę powinien zostać skierowany pojazd, który zatrzymali do kontroli w Pile inspektorzy ITD.

Usterki ujawnione podczas kontroli pojazdu należącego do przedsiębiorstwa z Węgier, bardzo poważnie zagrażały bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Kontrolę przeprowadzili pilscy inspektorzy ITD. Kierowca został zatrzymany na drodze krajowej nr 11 w Pile. Wykonywał transport na trasie Węgry – Polska. Prowadzony przez niego pojazd był w fatalnym stanie technicznym. Inspektorzy ujawnili pęknięty przewód sterujący układem hamulcowym naczepy. Ubytek powietrza w układzie był tak duży, że dalsza jazda mogła doprowadzić do tragicznego zdarzenia. Pęknięte były też tarcze hamulcowe. Istniało ryzyko oderwania się stalowych fragmentów.

Poważne zastrzeżenie budził też stan ogumienia.  Przednia opona samochodu była pęknięta na zewnętrznym obwodzie oraz miała uszkodzoną rzeźbę bieżnika. Z kolei tylna opona naczepy na całej długości obwodu była zużyta do warstwy wzmacniającej, wykonanej z drutów stalowych. Stwierdzono również usterki układu oświetlenia.

Dalsza jazda kontrolowanym zespołem pojazdów była niemożliwa. Kierowcę ukarano mandatem karnym. Inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne, a Volvo z naczepą usunięto na parking w celu usunięcia stwierdzonych usterek.

 źr. GITD

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×