16 czerwca 2019

Transport i Spedycja » Bezpieczeństwo TSL

Mazowieckie autobusy miejskie pod lupą ITD

Mazowieckie autobusy miejskie pod lupą ITD
180 autobusów miejskich skontrolowała Inspekcja Transportu Drogowego podczas dwudniowej akcji na terenie województwa mazowieckiego. Zatrzymano trzy dowody rejestracyjne pojazdów, a jeden z nich został wycofany z ruchu.

Mazowieccy inspektorzy transportu drogowego sprawdzali trzeźwość kierowców i stan techniczny autobusów komunikacji miejskiej w środę i czwartek (3, 4 października). Kontrolowali również uprawnienia kierowców i dokumenty wymagane do przewozu regularnego osób.

- Autobusami komunikacji miejskiej przemieszcza się na co dzień wiele osób. Pojazdy muszą być sprawne technicznie, aby zapewnić bezpieczeństwo podróżującym. Kontrolując autobusy, inspektorzy ITD zwracają szczególną uwagę na sprawność układu hamulcowego, kierowniczego i ewentualne wycieki płynów eksploatacyjnych. Wycieki płynów powodują zanieczyszczenie środowiska, ale wpływają również na bezpieczeństwo. Przez nieszczelny układ paliwowy może bowiem dojść do pożaru komory silnika – mówi Krzysztof Chojnacki, Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego.

Podczas dwudniowych działań inspektorzy skontrolowali łącznie 180 autobusów komunikacji na całym Mazowszu. 55 pojazdów sprawdzili inspektorzy z Radomia, 46 z Warszawy, 25 z Siedlec i 54 z Ciechanowa i Płocka.

- Dowody rejestracyjne trzech pojazdów zostały zatrzymane za wycieki płynów eksploatacyjnych z silnika, awarie układu wspomagania kierownicy i niepewne mocowanie siedzeń pasażerów. Jeden z autobusów został wycofany z ruchu - wylicza Krzysztof Chojnacki.

W niektórych przypadkach drobne usterki, jak np. przepalone żarówki świateł pojazdów były wymieniane na miejscu kontroli przez ekipy pogotowia technicznego przewoźników.

Wszyscy skontrolowani kierowcy autobusów miejskich byli trzeźwi.
źr. GITD

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×