22 maja 2019

Transport i Spedycja » Bezpieczeństwo TSL

Na magnesie przewoził towary niebezpieczne

Na magnesie przewoził towary niebezpieczne
10 ton materiału niebezpiecznego przewoził kierowca, który sam podczas kontroli przyznał inspektorom, że używa nielegalnego magnesu. W ten sposób prowadzący pojazd fałszował czas pracy.

Kierowca prowadził zespół pojazdów polskiego przewoźnika, podróżował z Niemiec do Polski, mając na pokładzie ok. 10 ton niebezpiecznego materiału łatwopalnego. Został skontrolowany przez podkarpackich  inspektorów na drodze ekspresowej S19.

Mężczyzna sam przyznał, że „od pewnego czasu" wykonuje przewóz z przyłożonym do impulsatora skrzyni biegów magnesem. Analiza danych cyfrowych pokazała naruszenia norm czasu pracy. Nie były to jedyne przewinienia, bo transport realizowano także niezgodnie z przepisami ADR,  regulującymi przewóz towarów niebezpiecznych. Będące na wyposażeniu dwie gaśnie, nie spełniały norm. Kierowca nie posiadał również wymaganej, prawidłowej instrukcji pisemnej.

Za jazdę z magnesem kierowca dostał 2000 złotych mandatu. Wobec przewoźnika wszczęto postępowania administracyjne zagrożone karą ponad 10 tysięcy złotych.
źr. GITD

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×