13 listopada 2019

Transport i Spedycja » Bezpieczeństwo TSL

Przeładowana ciężarówka z oderwanymi kołami

Przeładowana ciężarówka z oderwanymi kołami
Bliźniacze koła odpadły podczas jazdy z tylnej osi samochodu ciężarowego na małopolskim odcinku autostrady A4. Do niecodziennego zdarzenia wezwano Inspekcję Transportu Drogowego. Załoga patrolu stwierdziła kilka poważnych nieprawidłowości.

Prawdopodobną przyczyną usterki  było poluzowanie się kilku śrub mocujących koła. Dodatkowo inspektorzy stwierdzili w pojeździe niesprawność układu hamulcowego (uszkodzony zacisk hamulcowy lewego przedniego koła). Świadczyła o tym skorodowana na całej powierzchni tarcza hamulcowa.

Nie był to jedyny problem kierowcy podczas kontroli. Przewożony ładunek nie został zabezpieczony przed możliwością przemieszczenia się w trakcie jazdy. O ok. 2 tony przekroczona została także dopuszczalna ładowność ciężarówki. Szofer nie posiadał również aktualnego wypisu z licencji i wykresówki.

Wobec przewoźnika zostało wszczęte postępowanie administracyjne. Grozi mu kara w wysokości 2 tysięcy 500 złotych. Natomiast kierujący został ukarany mandatami za popełnione wykroczenia.

Uszkodzony pojazd został usunięty na parking w celu naprawy i przeładowania towaru.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×