16 grudnia 2019

Transport i Spedycja » Bezpieczeństwo TSL

(Nie)bezpieczny autokar

(Nie)bezpieczny autokar
55 dzieci jechało na zimowy wypoczynek niesprawnym autokarem  – stwierdzili podczas kontroli małopolscy inspektorzy ITD. Dodatkowo kierowca jechał z niedozwoloną prędkością.

Uszkodzone lusterko szerokokątne i światła przeciwmgłowe, nadmierne luzy na gałkach drążków kierowniczych miał autokar, który przewoził grupę 55 dzieci na trasie Rzeszów – Kraków. Pojazd zatrzymali do kontroli małopolscy inspektorzy ITD. Stwierdzone usterki były poważne. Inspektorzy uznali, że dalsza jazda tym pojazdem mogłaby zagrażać bezpieczeństwu zarówno dzieci, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Niesprawny autokar wycofano z ruchu. W związku z wykrytymi wadami, ale też za przekroczenie prędkości, kierowca dostał mandat karny.

To drugi, wycofany z ruchu pojazd w województwie małopolskim, skontrolowany w ramach działań „Bezpieczny autokar – Ferie 2019". W całej Polsce Inspekcja Transportu Drogowego sprawdza stan techniczny autobusów, ale też trzeźwość i stan kierowców, którzy mają bezpiecznie dowieźć dzieci na zimowy wypoczynek. Akcja „Bezpieczny Autokar" potrwa do końca tegorocznych ferii, czyli do 24 lutego.

źr. GITD

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×