22 listopada 2019

Transport i Spedycja » Bezpieczeństwo TSL

Nocne kontrole ciężarówek na autostradzie A2

Nocne kontrole ciężarówek na autostradzie A2
Zatrzymany jeden pijany kierowca i ujawnione przypadki oszukiwania czasu pracy – to efekt nocnych kontroli ciężarówek, przeprowadzonych przez lubuską Inspekcję Transportu Drogowego na autostradzie A2.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (20-21 stycznia) gorzowscy inspektorzy wzięli pod lupę pojazdy ciężarowe, które jechały w kierunku zachodniej granicy państwa.

Na efekty akcji nie trzeba było długo czekać. W trakcie działań ujawniono jedno niedozwolone urządzenie (wyłącznik) zakłócające prawidłową pracę tachografu i trzy przypadki używania przez kontrolowanych szoferów cudzych kart kierowcy.

Kierowcy naruszający przepisy zostali ukarani mandatami. Z konsekwencjami powinni liczyć się również przewoźnicy, wobec których zostaną wszczęte postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych.

W trakcie nocnych kontroli inspektorzy udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy samochodu ciężarowego. Mężczyzna miał 0,63 mg/l (1,32 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu. Kontrola ITD zakończyła się przekazaniem policjantom nieodpowiedzialnego kierowcy do dalszych czynności.

Gorzowscy inspektorzy zapowiadają kolejne nocne działania na lubuskich drogach. Jak pokazują efekty takich akcji, mają one duże znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zwalczania przejawów nieuczciwej konkurencji w transporcie.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×