23 lutego 2019

Transport i Spedycja » Bezpieczeństwo TSL

Nocne kontrole ciężarówek na autostradzie A2

Nocne kontrole ciężarówek na autostradzie A2
Zatrzymany jeden pijany kierowca i ujawnione przypadki oszukiwania czasu pracy – to efekt nocnych kontroli ciężarówek, przeprowadzonych przez lubuską Inspekcję Transportu Drogowego na autostradzie A2.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (20-21 stycznia) gorzowscy inspektorzy wzięli pod lupę pojazdy ciężarowe, które jechały w kierunku zachodniej granicy państwa.

Na efekty akcji nie trzeba było długo czekać. W trakcie działań ujawniono jedno niedozwolone urządzenie (wyłącznik) zakłócające prawidłową pracę tachografu i trzy przypadki używania przez kontrolowanych szoferów cudzych kart kierowcy.

Kierowcy naruszający przepisy zostali ukarani mandatami. Z konsekwencjami powinni liczyć się również przewoźnicy, wobec których zostaną wszczęte postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych.

W trakcie nocnych kontroli inspektorzy udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy samochodu ciężarowego. Mężczyzna miał 0,63 mg/l (1,32 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu. Kontrola ITD zakończyła się przekazaniem policjantom nieodpowiedzialnego kierowcy do dalszych czynności.
X Polecamy artykuł:
20 dni i 20 zatrzymanych


Gorzowscy inspektorzy zapowiadają kolejne nocne działania na lubuskich drogach. Jak pokazują efekty takich akcji, mają one duże znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zwalczania przejawów nieuczciwej konkurencji w transporcie.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×