22 listopada 2019

Transport i Spedycja » Bezpieczeństwo TSL

O trzy tony za dużo tych jabłek...

O trzy tony za dużo tych jabłek...
Transport jabłek z naruszeniami

O trzy tony za dużo ważyła ciężarówka z jabłkami. Okazało się, że ciągnik siodłowy nie posiadał też aktualnego badania technicznego, a kierowca kwalifikacji wstępnej. Zestaw pojazdów skontrolował patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Ciężarówka przewożąca jabłka bez plandeki zwróciła uwagę inspektorów, którzy jechali krajową „siódemką" z punktu kontrolnego w stronę Radomia. Pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie powiatu białobrzeskiego z powodu przypuszczenia przekroczenia jego dopuszczalnej masy całkowitej i niezabezpieczenia ładunku.

Ciężarówka, należąca do polskiego przewoźnika, została skierowana na punkt z wagą w Radomiu. Tam podejrzenia inspektorów okazały się jak najbardziej uzasadnione – zestaw pojazdów wraz z ładunkiem ważył 43 tony. Zgodnie z przepisami mógł ważyć maksymalnie 40 ton.

Podczas kontroli wymaganych dokumentów załoga patrolu ITD stwierdziła, że ciągnik siodłowy nie posiada aktualnego badania technicznego, a kierujący kwalifikacji wstępnej.

Ujawnione naruszenia skutkowały zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego ciągnika siodłowego i wszczęciem trzech postępowań administracyjnych na łączną kwotę 5200 złotych. Kierujący otrzymał zakaz dalszej jazdy.
źr. GITD

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×