21 maja 2019

Transport i Spedycja » Bezpieczeństwo TSL

Cysterna bez koła na „ekspresówce”

Cysterna bez koła na „ekspresówce”
Cysterna bez koła na „ekspresówce”Brak prawego koła na pierwszej osi naczepy-cysterny był powodem kontroli ciężarówki zatrzymanej przez patrol kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Zespół pojazdów należący do polskiego przewoźnika zwrócił uwagę inspektorów na odcinku ekspresowej „dziesiątki” koło Torunia.

Kierowca ciężarówki tłumaczył brak prawego koła na pierwszej osi naczepy usterką piasty i łożyska, której nie udało się usunąć na miejscu rozładunku cysterny. Postanowił więc dojechać do serwisu bez koła. Przekonywał inspektorów, że wybrał jedyny możliwy sposób rozwiązania problemu. Twierdził, że identyczną radę udzielił mu jeden z mechaników pomocy drogowej.

Patrol ITD nie podzielił zdania kierowcy i zakazał dalszego użytkowania niesprawnej naczepy do momentu usunięcia usterki zagrażającej bezpieczeństwu ruchu. Szofer otrzymał mandat, a wobec przewoźnika i osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie toczą się postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych.
źr. GITD

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×