24 stycznia 2020

Transport i Spedycja » Bezpieczeństwo TSL

Transport koni na targi w Skaryszewie „pod lupą” ITD

Transport koni na targi w Skaryszewie „pod lupą” ITD
Patrole mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego kontrolują samochody przewożące konie na jedne z najstarszych i najbardziej znanych targów tych zwierząt w Skaryszewie koło Radomia.

Będą czuwały nad bezpieczeństwem na trasach wlotowych do miasta i prawidłowym transportem koni do końca dwudniowego jarmarku.

W trakcie kontroli pojazdów służących do przewozu koni, inspektorzy zwracają szczególną uwagę na stan zdrowotny zwierząt i warunki, w jakich odbywa się ich transport. Oprócz tego sprawdzają m.in. wymagane dokumenty, trzeźwość kierowców i stan techniczny pojazdów.

Na teren placu handlowego koni przez wyznaczone strefy weterynaryjne mogą wjechać wyłącznie auta o masie całkowitej do 7,5 tony. Inspektorzy czuwają więc też nad tym, aby na drogach dojazdowych do targowiska nie znalazły się pojazdy cięższe niż dopuszczają znaki. Ponadto interweniują w przypadkach stwierdzenia niestosowania się kierowców do przepisów ruchu drogowego.

Jarmark Koński, zwany potocznie skaryszewskimi „Wstępami” rozpoczął się w poniedziałek wczesnym ranem i potrwa do końca wtorku. W tym czasie inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Radomiu wspierają inspektorzy z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, którzy na co dzień zajmują się kontrolą elektronicznego poboru opłat.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×