19 kwietnia 2018

Transport i Spedycja » Drogowy

Drugi etap wymiany nawierzchni autostrady A4

Drugi etap wymiany nawierzchni autostrady A4Podział inwestycji na etapy, prowadzenie robót na krótkich odcinkach, zachowane dwa pasy ruchu w każdym kierunku – drugi etap remontu koncesyjnego odcinka autostrady A4 będzie, podobnie jak ubiegłoroczny, przyjazny dla kierowców. Pierwsze prace rozpoczną się w godzinach wieczornych 19 marca, na czterokilometrowym odcinku jezdni w kierunku Katowic, pomiędzy węzłem Rudno a węzłem Chrzanów.
19 marca w godzinach wieczornych rozpoczną się prace przygotowawcze w ramach drugiego etapu wymiany nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków.
W pierwszym etapie, w 2016 roku, wykonano roboty na odcinkach jezdni o łącznej długości 24 km. Do zrealizowania w 2017 roku pozostała wymiana nawierzchni na odcinkach o łącznej długości 36 km.
W pierwszej kolejności prace prowadzone będą na jezdni w kierunku Katowic, na czterokilometrowym odcinku pomiędzy Węzłem Rudno a Węzłem Chrzanów (od km 380 do km 376).
W związku z planowanymi zmianami w organizacji ruchu od godzin wieczornych 19 marca do godzin porannych 22 marca na obu jezdniach pojawiać się będą lokalne zwężenia do jednego pasa ruchu na krótkich odcinkach drogi.
Podczas gdy na jezdni w kierunku Katowic jeden pas ruchu będzie remontowany, drugi będzie przejezdny. Na jezdni do Krakowa będą dwa pasy ruchu w kierunku Krakowa i jeden pas w kierunku Katowic. Podobna organizacja ruchu ma obowiązywać na pozostałych remontowanych odcinkach jezdni. Na długości remontowanego odcinka wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 80 km/h.
X Polecamy artykuł:
Rośnie liczba luksusowych aut

Remont nawierzchni jezdni pomiędzy Węzłem Rudno a Węzłem Chrzanów zakończy się ok. 27 kwietnia br.
W następnym etapie rozpocznie się wymiana nawierzchni na odcinku pomiędzy  węzłami Rudno i Balice na jezdni w kierunku Krakowa (od km 380 do km386).
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×