21 maja 2018

Transport i Spedycja » Drogowy

Wielkanoc na drogach

Wielkanoc na drogachIdą święta, a wraz z nimi utrudnienia na drodze. Kierowcy pojazdów ciężarowych powinni pamiętać o zakazach ruchu na terenie kraju, a także o wzmożonym ruchu na polsko-ukraińskich przejściach granicznych oraz o częstszych, niż zwykle, kontrolach policji.
Ograniczenia ruchu na drogach krajowych
Kierowcy pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton (z wyłączeniem autobusów) mają zakaz poruszania się po drogach krajowych w:
- Wielką Sobotę od godz. 18 do 22,
- Wielkanoc od godz. 8 do 22,
- Poniedziałek Wielkanocny od 8 do 22.
Zakaz ten nie obowiązuje:
- pojazdów, które wracają z zagranicy, by ukończyć przewóz lub dostarczyć przewożony ładunek.
- pojazdów wykorzystywanych w transporcie kombinowanym,
- pojazdów, które przewożą szybko psujące się artykuły/artykuły medyczne,
- pojazdów przeznaczonych do przewozu zwierząt,
- pojazdów, które wjechały na terytorium kraju poza godzinami zakazu i znajdują się ok./ 50 km od przejścia granicznego oraz oczekujących na granicy na powrót do swojego kraju.
Gorąco na przejściach granicznych
Z uwagi na to, że święta w Polsce zbiegają się ze świętami na Ukrainie, gorąco może być również na polsko-ukraińskim przejściu granicznym na Podkarpaciu. Choć służby celno-skarbowe obydwu krajów zgłosiły pełną mobilizację na okres świąteczny, to jednak należy się spodziewać, że mogą się pojawić spiętrzenia pojazdów w oczekiwaniu na odprawy. Zalecamy wcześniejsze planowanie przejazdów.
Wzmożone kontrole policji
W ubiegłym roku w okresie wielkanocnym doszło do 173 wypadków, w których zginęło 29 osób, a 250 zostało rannych. By poprawić te tragiczne statystyki, policja planuje wzmożone kontrole. Spodziewać się ich należy nie tylko na drogach, ale również w centrach handlowych, a także przy dworcach kolejowych i autobusowych.

Hubert Szawaryński HiT Transport
www.hittransport.pl

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×