25 maja 2018

Transport i Spedycja » Drogowy

Serbia - zezwolenia na przewozy

Serbia - zezwolenia na przewozyPosiedzenie polsko – serbskiej Komisji Mieszanej ds. międzynarodowych przewozów drogowych
Omówienie spraw kontyngentu zezwoleń oraz zawarcia umowy dwustronnej o międzynarodowych przewozach drogowych to główne tematy posiedzenia polsko – serbskiej Komisji Mieszanej ds. międzynarodowych przewozów drogowych. W posiedzeniu, które odbyło się w Warszawie w dniach 24 – 25 kwietnia 2017 r. uczestniczyli przedstawiciele administracji rządowej oraz przewoźników drogowych obu państw. W rozmowach uczestniczył również ambasador Republiki Serbii w Rzeczypospolitej Polskiej Nikola Zurovac oraz konsul honorowy Republiki Serbii w Katowicach Radko Tomović.
W wyniku rozmów uzgodniono, że kontyngenty na wykonywanie międzynarodowych przewozów drogowych rzeczy na rok 2017 i rok 2018 dla obu stron pozostają bez zmian i wynoszą:
  • 10 tys. zezwoleń na przewozy dwustronne lub tranzytowe lub przewozy do/z krajów trzecich (przy tranzytowaniu kraju rejestracji pojazdu samochodowego);
  • 100 zezwoleń na przewozy do/z krajów trzecich (bez tranzytowania kraju rejestracji pojazdu samochodowego).
Uzgodniony przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa kontyngent zezwoleń zabezpiecza interesy przewozowe polskich przedsiębiorców w zakresie obsługi dwustronnej wymiany handlowej pomiędzy Polską a Serbią.
X Polecamy artykuł:
Niemcy ostrzej kontrolują busy

W trakcie rozmów strona polska wskazywała, że Republika Serbii jest ważnym partnerem Polski w zakresie przewozów do Bałkanów Zachodnich i zamierza rozwijać tę współpracę. Przedstawiciele przewoźników drogowych obu państw zapowiedzieli współpracę w wyjaśnianiu problemów, które mogą pojawić się podczas wykonywania przewozów na terytorium drugiej strony.
jagr./MIB

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×