15 listopada 2018

Transport i Spedycja » Drogowy

Przyspiesza realizacja drogi Via Baltica

Przyspiesza realizacja drogi Via Baltica Od 6 czerwca 2017 r. cała droga S61 Via Baltica od Szczuczyna aż po granicę z Litwą znajduje się w realizacji. W Białymstoku, w obecności wiceministra infrastruktury Jerzego Szmita, podpisano umowę na budowę kolejnego fragmentu tej drogi z Suwałk do Budziska oraz decyzję o rozpoczęciu II etapu postępowania przetargowego dla odcinka Szczuczyn – Raczki.
Odcinek S61 Suwałki – Budzisko o długości 24,2 km będzie wykonany w technologii betonowej, w standardzie nośności 115 kN/oś. Powstaną dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, oraz pasy awaryjne i pas rozdziału. Zaplanowano budowę dwóch węzłów Suwałki Północ i Szypliszki, oraz czterech Miejsc Obsługi Podróżnych. Wartość kontraktu to 605,5 mln zł.


Powstanie cał‚a trasa Via Baltica

Zgodnie z umową wykonawca, firma Impresa Pizzarotti, będzie miał 31 miesięcy na realizację zadania, z czego prace projektowe i uzyskiwanie pozwoleń powinny się zakończyć w ciągu 15 miesięcy. Budowa powinna ruszyć jesienią 2018 r., a zakończyć się latem 2020 r. Zadanie to będzie kontynuacją obwodnicy Suwałk, która  jest w budowie od lutego 2017 r.
W najbliższym czasie oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie roześle zaproszenia do składania ofert cenowych na realizację zadania Szczuczyn – Raczki.  Ten odcinek S61 ma długość około 63 km. W ramach zadania planowana jest budowa drogi dwujezdniowej z dwoma pasami ruchu i pasem awaryjnym na każdej jezdni. Również ten odcinek będzie miał nawierzchnię z betonu. Planowana jest budowa czterech węzłów: Guty (gmina Szczuczyn), Ełk Południe (gmina Ełk), Ełk Wschód (gmina Ełk) oraz Wysokie (gmina Kalinowo).
Budowa S61 na odcinkach Suwałki – Budzisko i Szczuczyn – Raczki jest współfinansowana ze środków instrumentu Unii Europejskiej „Łącząc Europę” (Connecting Europe Facility – CEF).

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×