24 czerwca 2018

Transport i Spedycja » Drogowy

Zdrożeje paliwo? Posłowie chcą wprowadzić nową opłatę drogową.

Zdrożeje paliwo? Posłowie chcą wprowadzić nową opłatę drogową.

W Sejmie trwają pracę nad projektem ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych obejmującej nową opłatę paliwową. Zajmą się nim na wspólnym posiedzeniu dwie komisje - Komisja Infrastruktury oraz Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. Projekt przygotowany jest przez posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Projekt w/w ustawy przewiduje, że stawka opłaty wyniesie początkowo 200 zł za 1000 litrów paliwa, czyli 20 groszy od litra paliwa bez podatku VAT. Potem stawka opłaty drogowej ma być waloryzowana co rok o wskaźnik inflacji. Planowane po wprowadzeniu ustawy w życie zmiany sprawią, że ceny paliwa odbiją się na cenach wszystkich usług – m.in. transportu, rolnictwa czy żywności. Połowa zgromadzonych środków trafi do Funduszu Dróg Samorządowych, a druga połowa do Funduszu Dróg Krajowych.

Ustawa o Funduszu Dróg Samorządowych być może zostanie przyjęta już na najbliższym posiedzeniu Sejmu, w przyszłym tygodniu. Plany są takie, by opłata drogowa zaczęła obowiązywać od początku września.Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×