28 stycznia 2020

Transport i Spedycja » Drogowy

Utrudnienia na A4

Utrudnienia na A4

Wymiana nawierzchni A4 Katowice-Kraków między węzłami Murckowska i Brzęczkowice - dwa pasy ruchu w każdym kierunku w rejonie uszkodzonej skarpy nasypu autostrady 13 września, w związku z wymianą nawierzchni autostrady pomiędzy węzłami Murckowska i Brzęczkowice, na odcinku o długości 7 km wprowadzono nową organizację ruchu. Zachowane zostały dwa zawężone pasy ruchu w każdym kierunku.

Ruszy system zarządzania ruchem na A4 Katowice-Kraków

W rejonie skarpy nasypu autostrady uszkodzonej wczoraj przez silne opady deszczu (km 348+450), ruch w kierunku Katowic jest już możliwy dwoma pasami. Służby techniczne prowadzą prace mające na celu usunięcie skutków podmycia autostrady.

Kontynuując wymianę nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków, stosujemy organizację ruchu, która bardzo dobrze sprawdziła się na dotychczasowo remontowanych odcinkach. Podczas gdy na jezdni w kierunku Katowic jeden pas ruchu jest remontowany, drugi jest przejezdny. Na jezdni do Krakowa są dwa pasy ruchu w kierunku Krakowa i jeden pas w kierunku Katowic. Dzięki temu, mimo wczorajszego uszkodzenia skarpy nasypu autostrady za węzłem Brzęczkowice, kierowcy mogą bezpiecznie podróżować do Katowic dwoma pasami, a usuwanie skutków podmycia nie będzie powodowało utrudnień w ruchu – mówi Marta Dobrzańska z biura prasowego SAM SA.

Nową organizację ruchu wprowadzono na obu jezdniach autostrady A4 Katowice-Kraków, od km 341+640 do km 348+500, na odcinku o długości ok. 7 km pomiędzy węzłami Murckowska i Brzęczkowice. W kierunku Katowic zjazd na węźle Mysłowice i węźle Murckowska jest obecnie możliwy tylko z prawego pasa ruchu.

W związku ze zmianami, w rejonie uszkodzonej wczoraj skarpy nasypu autostrady (km 348+450), ruch w kierunku Katowic prowadzony jest ponownie dwoma pasami. Remontowi nawierzchni jezdni będą towarzyszyć prace naprawcze, mające na celu jak najsprawniejsze usunięcie skutków podmycia autostrady.

Szczegółowe informacje na temat zmian w ruchu są dostępne na stronie internetowej www.autostrada-a4.pl, www.ia4.pl, na Twitterze (@A4KatKra), Facebooku (a4katowicekrakow) oraz w Punktach Informacji Drogowej.Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×