20 lipca 2018

Transport i Spedycja » Drogowy

Obwodnica Kościerzyny otwarta dla ruchu

Obwodnica Kościerzyny otwarta dla ruchu

1 października 2017 r. pierwsze samochody pojechały obwodnicą Kościerzyny w ciągu drogi krajowej nr 20. W uroczystości oddania obwodnicy do użytku uczestniczył wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński. Do tej pory Kościerzyna była jednym z najbardziej zakorkowanych miast na Pomorzu.

  • Obwodnica Kościerzyny była wyczekiwaną inwestycją ze względu na trudności z przejazdem przez miasto. W okresach najwyższego natężenia ruchu trzeba było poświęcić na to od 45 minut do godziny. Nową trasą kierowcy ominą miasto w ciągu 8-9 minut. Według prognoz każdej doby z obwodnicy będzie korzystać ok. 11 tys. pojazdów.

Oddany do użytku odcinek ma długość 7,6 km i omija miasto od południa. Droga została zbudowana w przekroju 2+1, ale obiekty inżynierskie umożliwiają rozbudowę obwodnicy do przekroju 2x2. Na trasie powstały cztery węzły drogowe: Kościerzyna Zachód, Kościerzyna Południe, Kościerzyna Wschód i Wieżyca. W ramach inwestycji wybudowano też szereg urządzeń ochrony środowiska oraz drogi lokalne i dojazdowe.

jagr./MIB


X Polecamy artykuł:
Zaczyna brakować ryb

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×