17 grudnia 2018

Transport i Spedycja » Drogowy

Powstanie Autostrada A2 Mińsk Mazowiecki - Siedlce

Powstanie Autostrada A2 Mińsk Mazowiecki - Siedlce

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła przetarg na opracowanie elementów koncepcji programowej dla inwestycji budowy autostrady A2 Warszawa – Kukuryki na odcinku węzeł Ryczołek (koniec obwodnicy Mińska Mazowieckiego) – obwodnica Siedlec. Przygotuje ją firma Multiconsult Polska – firma specjalizująca się w consultingu inżynierskim. Wartość kontraktu to ponad 6,6 mln zł.


Odcinek, biegnący na wschód od istniejącej obwodnicy Mińska Mazowieckiego, jest kolejną częścią powstającej autostrady A2 i będzie miał długość ok. 37 km. Na wykonanie zlecenia Multiconsult Polska ma 14 miesięcy. Ogłoszenie przetargu na realizację inwestycji w trybie „projektuj i buduj” jest przewidywane na II kwartał 2019 r., a same prace mają być prowadzone w latach 2021-2023.


Jest to kolejny odcinek autostrady A2, przy realizacji którego mamy przyjemność pracować. Aktualne pełnimy także rolę niezależnego inżyniera przy inwestycji budowy odcinka Świecko –Nowy Tomyśl – mówi Arkadiusz Merchel, dyrektor pionu projektowanie, Multiconsult Polska.


Autostrada A2 w kierunku wschodnim zgodnie z planami ma się ciągnąć aż do Białej Podlaskiej, a w okolicach Międzyrzeca Podlaskiego przewidywane jest jej połączenie z międzynarodową trasą Via Carpatia biegnącą od Kłajpedy na Litwie do Salonik w Grecji.


W rozstrzygniętym właśnie przetargu na koncepcję programową brano pod uwagę następujące kryteria: cena, doświadczenie personelu, zatrudnianie na umowę o pracę oraz prowadzenie strony internetowej. Firma Multiconsult Polska złożyła najkorzystniejszą ofertę i wykona zadanie za kwotę 6 559 590 złotych brutto.
Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×