22 stycznia 2019

Transport i Spedycja » Drogowy

Niemcy wprowadzą nową opłatę drogową od 1 lipca 2018 roku

Niemcy wprowadzą nową opłatę drogową od 1 lipca 2018 roku

Istotne zmiany dla przewoźników przygotowali nasi zachodni sąsiedzi, Niemcy. Planowane rozszerzenie opłat drogowych dla samochodów poruszających się po wszystkich drogach federalnych w kraju zacznie obowiązywać od 1 lipca 2018 roku. Zebrane środki mają zasilić fundusz modernizacji dróg oraz tworzenie infrastruktury.


Szacunkowa kwota mieści się w przedziale 13,5-21,8 centa za kilometr. W związku z rozszerzeniem opłaty rząd federalny liczy na roczne wpływy rzędu 2 mld euro. W porównaniu do obecnych dochodów, oznacza to wzrost o prawie 50%.

Toll Collect rozpoczął już prace dostosowawcze, obejmujące zmiany techniczne w systemie automatycznego poboru opłat, w urządzeniach pokładowych oraz w systemie kontroli opłat. W tym wypadku nie będzie konieczna wizyta w warsztacie. W odróżnieniu do poprzedniego systemu, automatyczny pobór opłat nie odbywa się indywidualnie poprzez urządzenie pokładowe, ale jest rejestrowane centralnie przez komputer Toll Collect. W ten sposób kierowca nie będzie już mógł jak poprzednio odczytać naliczonej opłaty z wyświetlacza urządzenia pokładowego, co z pewnością w pewnych przypadkach oznaczać będzie większe obciążenia biurokratyczne. Urządzenia pokładowe będą automatycznie aktualizowane do pobierania opłat na drogach federalnych

 Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×