19 kwietnia 2019

Transport i Spedycja » Drogowy

Zasady zawieszenia limitu podstawowego zezwoleń zagranicznych w roku 2018

Zasady zawieszenia limitu podstawowego zezwoleń zagranicznych w roku 2018
Komunikat Biura ds. TM/ 43/2018
Biuro ds. Transportu Międzynarodowego Informuje, że zgodnie z treścią § 11 Regulaminu podziału zezwoleń zagranicznych w 2018 r.
Przedsiębiorca może złożyć wniosek o zawieszenie limitu podstawowego w wysokości nie większej niż 50% zezwoleń przydzielonych w ramach limitu podstawowego.

Wniosek o zawieszenie limitu podstawowego lub jego części, przedsiębiorca powinien złożyć w terminie do dnia 30 września 2018 r.

Zawieszony limit podstawowy lub jego część będzie uznana jako wykorzystany prawidłowo i będzie podstawą przy naliczaniu limitu podstawowego w roku następnym.
Zezwolenia z limitu podstawowego, które zostały zawieszone, mogą być przyznawane w limicie dodatkowym innym przedsiębiorcom, lecz nie będą podstawą do naliczania dla tych przedsiębiorców limitu podstawowego w roku następnym.

Przedsiębiorca, który zawiesił limit podstawowy lub jego część nie otrzymuje tego rodzaju zezwoleń w limicie dodatkowym.

Ponadto  Biuro ds. TM przypomina, że zgodnie z treścią § 4 Regulaminu - przyznane przedsiębiorcy zezwolenia w limicie podstawowym powinny być odebrane do 15 października 2018 roku, pod rygorem utraty nieodebranych zezwoleń.
źr. Biuro ds. TM

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×