13 grudnia 2019

Transport i Spedycja » Drogowy

SuperTacho: pobierz aktualizację, nowe przepisy już wdrożone!

SuperTacho: pobierz aktualizację, nowe przepisy już wdrożone!
Oprogramowanie do rozliczania czasu pracy kierowców, SuperTacho, jest w pełni gotowe na zmiany, jakie zaszły w polskim prawie. Użytkownicy mogą w pełni polegać na wyliczeniach oraz na raportach naruszeń, jakie generowane są przez program. Wystarczy pobrać najnowszą wersję.

Pierwsze sygnały o planowanych zmianach pojawiły się w branży już na początku roku, jednak w życie weszły dopiero 3 września. Modyfikacji oraz nowości jest dużo, a największą uwagę przykuwa taryfikator.

Bądź gotowy na zmiany
Przypomnijmy: ustawodawcy postanowili dokonać aktualizacji niektórych przepisów oraz powołać zupełnie nowe reguły. Wyraźnie można dostrzec chęć walki z nieuczciwą konkurencją, ingerencją w zapis danych w tachografie oraz wykluczenie pewnych działań na drodze.

-  Najważniejszą zmianą z perspektywy działania programu SuperTacho i pracy na nim, jest aktualizacja taryfikatora. Istotnymi elementami jest również dokładny zapis kodu kraju rozpoczęcia i zakończenia pracy, praca w porze nocnej jak i odpoczynku tygodniowe odbierane za późno lub trwające zbyt krótko – mówi twórca oprogramowania, Mariusz Hendzel, ekspert Kancelarii Transportowej ITD-PIP.
Aktualną wersję SuperTacho można pobrać ze strony www.supertacho.pl.

Jakie jest SuperTacho?
SuperTacho to nowoczesny, szybki i intuicyjny program do rozliczania czasu pracy kierowców. Stworzony przez ekspertów Kancelarii Transportowej ITD-PIP, którzy doświadczenie w branży zdobywają od 2004 roku.

Program umożliwia prowadzenie ewidencji, wyliczanie diet, delegacji oraz płacy minimalnej zgodnie z najnowszymi aktami prawnymi. Jedną z największych zalet jest import granic z systemów GPS. Dzięki możliwości automatycznego przypisywania granic, osoba rozliczająca kierowców może znacząco przyspieszyć i ułatwić swoją pracę.

– Użytkownicy najbardziej cenią sobie to, że SuperTacho jest bardzo intuicyjne i nie sprawia trudności nawet początkującym osobom. Imponująca jest również szybkość. Wczytanie danych 100 kierowców zajmuje ok. 1 minutę, natomiast pełna ewidencja zajmie mniej niż 2 minuty! – mówi Mariusz Hendzel, ekspert Kancelarii Transportowej ITD-PIP. Pomimo tego, że jest przeznaczony głównie do pracy w przedsiębiorstwach posiadających tabor powyżej 3,5 tony, z powodzeniem może być stosowany w firmach, które specjalizują się w transporcie lekkim (poniżej 3,5 t).

źr. Kancelaria Transportowa ITD-PIP

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×