25 marca 2019

Transport i Spedycja » Drogowy

Krótsza podróż S7 z Warszawy do Gdańska

Krótsza podróż S7 z Warszawy do Gdańska
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad 31 października 2018 r. oddała do ruchu kolejne dwa odcinki drogi ekspresowej S7 na granicy województw warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. 40-kilometrowy fragment S7 od Koszwał do Elbląga pozwoli skrócić czas przejazdu i poprawi bezpieczeństwo ruchu.

Kierowcy mają już do dyspozycji ponad 203 km trasy S7 z ok. 333 km planowanych do realizacji pomiędzy Gdańskiem i Warszawą. Wiosną przyszłego roku rozpoczną się prace w terenie na kolejnych blisko 73 km trasy, a w przygotowaniu jest ponad 57-kilometrowy odcinek od Płońska do obwodnicy Warszawy.

Budowę 40-kilometrowego fragmentu S7 podzielono na dwa odcinki realizacyjne: od Koszwał do Nowego Dworu Gdańskiego (wykonawcą był Metrostav) i z Nowego Dworu Gdańskiego do Elbląga (wykonawcą był Budimex). Prace ruszyły w październiku 2015 r. Nowa droga ma dwie jezdnie po dwa pasy ruchu i pas awaryjny. Włączenie do ruchu umożliwiają cztery węzły: Cedry Małe, Dworek, Żuławy Wschód i Elbląg Zachód.

W ramach prowadzonych prac wyremontowano również nawierzchnię dwujezdniowego fragmentu „starej” DK7 w okolicy węzła Nowy Dwór Gdański. Zbudowano także nowe mosty: na Wiśle w Kiezmarku (prawie 930 m długości) oraz na Nogacie (blisko 600 m). Dotychczasowy most przez Wisłę będzie wykorzystywany do obsługi ruchu lokalnego.

Realizacja S7 Koszwały - Elbląg kosztowała przeszło 3,2 mld zł i została dofinansowane z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Oddany do ruchu odcinek S7 połączył istniejące fragmenty trasy: południową obwodnicę Gdańska i obwodnicę Elbląga. Umożliwi szybki, bezpieczny i komfortowy przejazd z Gdańska w kierunku Elbląga i dalej do Warszawy.

Wiosną przyszłego roku ruszą prace przy budowie kolejnych 73 km S7, od granicy z województwem warmińsko-mazurskim do obwodnicy Płońska. Dla odcinków od Płońska do Kiełpina trwa opracowywanie koncepcji programowej, a na połączenie z obwodnicą Warszawy trwa przetarg na opracowanie koniecznej dokumentacji.
źr. MIB

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×