28 stycznia 2020

Transport i Spedycja » Drogowy

Autostrada A4 Katowice-Kraków - nocna zmiana organizacji ruchu

Autostrada A4 Katowice-Kraków - nocna zmiana organizacji ruchu
W nocy z 12 na 13 listopada br. prowadzone będą prace związane demontażem elektroenergetycznej napowietrznej linii kablowej znajdującej się nad autostradą A4 Katowice-Kraków. Towarzyszyć im będą krótkotrwałe zmiany organizacji ruchu.

W rejonie węzła Chrzanów na 15 minut autostrada zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu, co może mieć znaczenie zwłaszcza dla podróżnych udających się na lotnisko.Tymczasowa organizacja ruchu obowiązywać będzie 13 listopada br. w godzinach 1.00-4.00 w nocy na obu jezdniach autostrady A4 Katowice-Kraków, w rejonie 372 kilometra autostrady.
Dodatkowo, 13 listopada br. pomiędzy godziną 1.30 a 3.00 w nocy, w rejonie węzła Chrzanów, autostrada zostanie całkowicie zamknięta na ok. 15 minut. Przejazd w obu kierunkach będzie w tym czasie niemożliwy.

Szczegółowy harmonogram planowanych utrudnień w ruchu przedstawia się następująco:
w kierunku do Krakowa
  • 1.00–4.00 – Zamknięcie lewego pasa ruchu. Ograniczenie prędkości do 50 km/h.
  • 1.30–3.00 – Wstrzymanie ruchu na autostradzie na ok. 15 min.
w kierunku do Krakowa Katowic
  • 1.00–4.00 – Zamknięcie lewego pasa ruchu. Ograniczenie prędkości do 50 km/h.
  • 1.30–3.00 – Wstrzymanie ruchu na autostradzie na ok. 15 min. 
– Ponieważ przewidziane prace wymagają chwilowego zamknięcia autostrady, będziemy je prowadzić nocą, kiedy natężenie ruchu jest najmniejsze. Dołożymy wszelkich starań, aby przebiegły one sprawnie, niemniej jednak, w miarę możliwości, najlepiej zaplanować podróż w godzinach pełnej przejezdności, zwłaszcza jeśli udajemy się na lotnisko w Balicach lub Pyrzowicach – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy SAM S.A.

Harmonogram prac uzależniony jest  od warunków atmosferycznych i może ulec zmianie.
Szczegółowe informacje na temat terminów i lokalizacji zmian w organizacji ruchu będą publikowane na stronie internetowej: www.ia4.pl, na twitter.com/A4KatKra oraz w Punktach Informacji Drogowej.
jagr./ SAM

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×