22 stycznia 2020

Transport i Spedycja » Drogowy

Realizacja S6 przyspiesza

Realizacja S6 przyspiesza
Odcinek drogi S6 Goleniów (Szczecin) – Koszalin, jest planowany do udostępnienia kierowcom jeszcze w tym roku. To jedna z największych inwestycji drogowych w skali kraju o łącznej wartości 3,89 mld zł.
 
Do 2021 r. potrwa budowa S6 w województwie pomorskim na odcinku od obwodnicy Trójmiasta do Bożegopola Wielkiego. Trasa o długości blisko 41 kilometrów została podzielona na trzy odcinki realizacyjne: Bożepole Wielkie – Luzino, Luzino – Szemud, Szemud - Gdynia Wielki Kack. Wartość prowadzonych prac to niemal 1,5 mld zł. 
 
Ponadto, na początku marca 2019 r. zostały ogłoszone przetargi na realizację odcinków S11 od Koszalina do Bobolic, których ukończenie jest planowane w 2023 roku. W 2019 roku będzie gotowa obwodnica Szczecinka w ciągu S11. W kolejnych latach planowana jest realizacja kolejnych odcinków S6 i S11. Prace nad dokumentacją środowiskową są prowadzone także dla S11 w Wielkopolsce.
 
Odcinek drogi ekspresowej S6 między Sianowem (Koszalinem) a Bożympolem Wielkim (początkiem Trasy Kaszubskiej) oraz Obwodnica Metropolitalna Trójmiasta zostaną zrealizowane w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

Dla odcinka S6 Koszalin – Słupsk o długości 45,2 km została wydana decyzja środowiskowa. Zatwierdzony przez Ministra Infrastruktury program inwestycji dla tego odcinka drogi obejmuje również uzyskanie decyzji ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej). Pozwoli to opracować projekty budowlane i przybliży budowę tej inwestycji. Przetargi na opracowanie dokumentacji dla tego fragmentu S6 powinny zostać ogłoszone w kwietniu 2019 r.

S6 od obwodnicy Sianowa do Bożegopola Wielkiego oraz obwodnica metropolitarna Trójmiasta są planowane do realizacji w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego. Obecnie opracowywana jest dokumentacja niezbędna do ogłoszenia przetargu w formule ppp. Dokumentacja uzyskała już wstępną pozytywną opinię GUS, konieczne będzie także uzyskanie opinii EUROSTAT, niezbędnej do sklasyfikowania inwestycji poza sektorem finansów publicznych. Odcinki drogi ekspresowej S6 realizowane w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego powinny zostać ukończone w 2023 r.
jagr./MIB

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×