24 maja 2018

Transport i Spedycja » Kolejowy

Rośnie produkcja podkładów kolejowych

Rośnie produkcja podkładów kolejowychRosnące środki finansowe przeznaczone na modernizację infrastruktury kolejowej w Polsce powodują znaczący wzrost zapotrzebowania na niezbędne do jej wykonania materiały i produkty. Przed producentami staje więc zadanie sprostania temu wyzwaniu. Ich ambicją powinno być zapewnienie dostarczenia maksymalnej ilości sprawdzonych, o wysokiej jakości produktów wytworzonych w polskich zakładach.
Do takich zadań firmy z Grupy Track Tec przygotowywały się od roku.
Zadbano przede wszystkim o doskonalenie procesu produkcji, w szczególności podkładów kolejowych i rozjazdów tak, aby ich jakość spełniała wymogi norm oraz najwyższe wymagania rynku. Szczegółowe badania w trakcie produkcji są możliwe dzięki nowoczesnemu laboratorium betonu. Takie istnieje już w zakładzie w Goczałkowie, a wkrótce powstanie w Suwałkach.


Podkłady z Suwałk dla rumuńskich kolei

– Tak więc mając sprawdzone przez wiele lat źródła zaopatrzenia w materiały niezbędne do produkcji podkładów czy podrozjazdnic, technologie oraz system kontroli gwarantujące ich jakość, dysponując profesjonalną kadrą zarówno w wykonawstwie jak i kadrą inżynieryjno- techniczną, Track Tec stawia sobie za cel sprostanie wymaganiom rynku dotyczącym nie tylko jakości, ale również ilości dostarczanych produktów – mówi Jarosław Pawluk, prezes zarządu Track Tec.
Urzeczywistniając tę strategię Zarząd Track Tec S.A. podjął decyzję o budowie drugiej instalacji do produkcji podkładów strunobetonowych w zakładzie w Goczałkowie. Spowoduje to podwojenie wielkości dzisiejszej produkcji. Decyzja zapada w momencie, gdy firmy z Grupy Track Tec mają obecnie ok. 40% rezerwy możliwości produkcyjnych.
X Polecamy artykuł:
Port Centralny w porcie Gdańsk


Rynek transportu kolejowego w I kwartale 2011
Realizacja zamierzenia, w połączeniu z szeregiem innych działań produkcyjnych i organizacyjnych, winna spowodować pokrycie pełnego zapotrzebowania polskiego rynku na podkłady strunobetonowe w okresie najbliższych 10 lat.

Track Tec jest kompleksowym dostawcą elementów nawierzchni kolejowej, bazującym na produktach wytwarzanych we własnych zakładach. Stąd pochodzi połowa podkładów kolejowych i co trzeci rozjazd zabudowywany obecnie na polskiej sieci kolejowej.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×