17 października 2019

Transport i Spedycja » Kolejowy

Węgiel dla elektrowni PGE...

Węgiel dla elektrowni PGE...
... dowiezie PKP Cargo
PKP Cargo wygrało jeden z największych przetargów na przewóz węgla koleją w tym roku. Spółka przetransportuje około 12 milionów ton „czarnego złota” i ponad milion ton sorbentów wapiennych dla PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Zlecenie obejmuje lata 2016-2018. Jego maksymalna łączna wartość to blisko 289 mln zł. Nowa umowa jest przedłużeniem dotychczasowej współpracy przewoźnika z PGE.
Operatorzy kolejowi w Polsce przewożą miesięcznie około 15-20 mln ton towarów.
Realizacja przewozów dla PGE przez spółkę na podstawie nowo podpisanych umów będzie się wiązać z comiesięcznym transportem średnio 330 tys. ton węgla.

Pierwszy odcinek trasy „Rail Baltica” gotowy...

Na podstawie nowych umów spółka dostarczy węgiel ze Śląska m.in. do zachodniopomorskiej Elektrowni Dolna Odra i Elektrowni Opole. Grupa PKP Cargo kompleksowo obsługuje także bocznice kolejowe przy niektórych kopalniach, z których węgiel trafia do elektrowni PGE oraz przy dwóch zakładach PGE, do których paliwo to będzie dowożone.
Polska Grupa Energetyczna jest jednym z kluczowych klientów Grupy, a realizując przewozy w zakresie nowo podpisanych umów, będzie uruchamiać średnio dziesięć pociągów dziennie. To w większości składy całopociągowe o masie minimalnej 2,3 tys. ton netto. Do obsługi PGE największy polski przewoźnik wykorzystuje przede wszystkim popularne wagony towarowe, tzw. węglarki. Najczęściej wykorzystywanymi lokomotywami w tym wypadku są elektrowozy ET22 i ET41 oraz maszyny spalinowe serii ST44.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×