19 października 2019

Transport i Spedycja » Kolejowy

PLK wybudują nowe wiadukty i tunele na trasie Białystok - Warszawa

PLK wybudują nowe wiadukty i tunele na trasie Białystok - Warszawa
Lepsza komunikacja w mieście, wyższy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym – takie korzyści przyniesie budowa bezkolizyjnych skrzyżowań na trasie z Warszawy do Białegostoku. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A ogłosiły przetarg na budowę wiaduktów i tuneli w Kobyłce, Jasienicy, Łochowie i Toporze.
W ramach inwestycji powstaną trzy wiadukty drogowe, jeden tunel drogowy i jedno bezpieczne przejście pod torami. W okolicach przystanku kolejowego Kobyłka Ossów PLK wybudują wiadukt drogowy, który ma zastąpić przejazd kolejowy kat. A w ciągu ul. Poniatowskiego i Napoleona.
Również w Kobyłce PLK planują likwidację przejazdu w ciągu ul. Ręczajskiej i Jana Pawła II a w zamian budowę tunelu drogowego (przedłużenie ul. Orszagha do ul. Nadarzyńskiej DW 634).


Projekt zakłada także budowę wiaduktu drogowego w Toporze i w Łochowie (nad linią kolejową nr 6 w ciągu drogi krajowej nr 50). W Łochowie nowy wiadukt drogowy połączy dwie części miasta (północną z południową) oraz zapewni dojazd do miejscowości Jasiorówka. Plany zakładają także budowę w Jasienicy bezpiecznego przejścia pod torami pod linią kolejową nr 13, równolegle do linii nr 6. Przejście to przeznaczone będzie dla pieszych i rowerzystów. Obiekt ten również ułatwi dojście do peronów mieszkańcom osiedla po zachodniej stronie torów.
Budowa dwupoziomowych skrzyżowań zwiększy płynność ruchu samochodowego, co usprawni komunikację w mieście. Kierowcy i piesi zyskają swobodną i bezpieczną drogę pomiędzy przedzielonym linią kolejową miastem. Wzrośnie także bezpieczeństwo i płynność ruchu kolejowego na trasie z Warszawy w stronę Białegostoku.
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych zaplanowane jest w latach 2017 - 2019. Inwestycja realizowana jest w ramach dużego projektu pn. „Prace na linii E75 na docinku Sadowne – Czyżew wraz z robotami pozostałymi na odcinku Warszawa Rembertów – Sadowne”, wartego ponad 1 mld zł.
jagr./PKP PLK

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×