22 maja 2018

Transport i Spedycja » Kolejowy

„Dragon” według nowego rozkładu jazdy

„Dragon” według nowego rozkładu jazdy Wcześniejsze godziny odjazdu, dwa nowe przystanki oraz wsoki komfort jazdy – to wszystko oferuje pociąg „Dragon”, relacji Warszawa Wschodnia – Kraków Główny – Warszawa Wschodnia,  który od  11 grudnia jeździ według nowego rozkładu jazdy. Zgodnie z nim „Dragon” wyrusza w trasę ze stacji Warszawa – Wschodnia nie o 7.53 ale o 7.09. Ponadto zatrzymuje się na dwóch nowych stacjach: w Grodzisku Mazowieckim i w Miechowie. „Dragon”, złożony z klimatyzowanych, piętrowych wagonów i kursuje w soboty, niedziele i święta.


PLK wybudują nowe wiadukty i tunele na trasie Białystok - Warszawa

W  niedzielę,  11 grudnia odbył się pierwszy w nowym rozkładzie przejazd pociągu. W podróż „Dragonem” wybrał się członek zarządu Kolei Mazowieckich Dariusz Grajda a po drodze na nowych stacjach postoju (w Grodzisku Mazowieckiem i Miechowie) odbyły się krótkie spotkanie z przedstawicielami władz lokalnych.    – Cieszymy się, że nasza oferta pociągu kursującego z Warszawy do Krakowa przypadła do gustu podróżnym. To połączenie to doskonały pomysł na tanie, szybkie i komfortowe  dotarcie w ciekawy turystycznie rejon Polski – mówi Dariusz Grajda.
Zgodnie z nowym rozkładem jazdy Dragon wyrusza o  7.09 ze stacji Warszawa Wschodnia, do Krakowa przyjeżdża o 10.20. W podróż powrotną wyjeżdża z Karkowa  o 15.48 a kończy bieg o 18.46. na stacji warszawa Wschodnia.
Pociąg jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także posiada przewijaki dla niemowląt. Można nim nieodpłatnie przewieźć psa lub rower. Cena biletu normalnego to 40 złotych, a dala studentów 19,60. 

jagr./KM

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×