20 czerwca 2018

Transport i Spedycja » Kolejowy

Torpol przebuduje linię kolejową w Wielkopolsce

Torpol przebuduje linię kolejową w WielkopolsceTorpol S.A. podpisał z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kontrakt o wartości niemal 400 mln zł netto (486 mln zł brutto). Przedmiotem umowy jest „Przebudowa układów torowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na linii kolejowej E 59, odcinek Leszno – Czempiń” w ramach projektu „Prace na linii kolejowej E 59 na odcinku Wrocław – Poznań, etap IV, odcinek granica województwa dolnośląskiego – Czempiń” realizowanego w ramach unijnego instrumentu finansowego Connecting Europe Facility (CEF).
Trwa dobra passa Torpolu. Aktualnie to drugi co do wielkości kontrakt w naszym portfelu. Cieszy nas to tym bardziej, że to kolejny duży projekt realizowany nieopodal Poznania. Pozwoli nam to optymalnie wykorzystać nasz park maszynowy oraz kadrę inżynierską, co powinno wpłynąć na sprawną realizację kontraktu. Należy również zaznaczyć że cały kontrakt będziemy realizować samodzielnie, a większość prac przypadnie na 2018 r. – powiedział Grzegorz Grabowski, prezes Torpolu.
W ramach umowy przebudowane zostaną stacje Leszno, Kościan, Przysieka Stara i Stare Bojanowo, a także zlikwidowana stacja Lipno Nowe z zamianą na przystanek osobowy. Przebudowane zostaną także przystanki osobowe Górka Suchowna i Oborzyska Stare. Łącznie przebudowanych zostanie 14 peronów, 71 km torów oraz 52 rozjazdy. W Lesznie na ul. Wilkowickiej, w Klonówcu (w ciągu drogi krajowej nr 5), w Starym Bojanowie oraz w Kościanie na ul. Młyńskiej i Gostyńskiej zostaną zlikwidowane przejazdy i zastąpione skrzyżowaniami wielopoziomowymi.
Coraz lepiej radzi sobie na kolejowym rynku w Norwegii również spółka Torpol Norge, która w ubiegłym tygodniu podpisała kolejną umowę z Bane NOR (Norweskie Koleje Państwowe) o wartości 52 mln z NOK netto, czyli niemal 24 mln zł netto. Czekamy na kolejne pozytywne dla nas rozstrzygnięcia prowadzonych przez Bane NOR postępowań przetargowych – mówi prezes Grabowski.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×