21 września 2018

Transport i Spedycja » Kolejowy

CTL Logistics uruchomił przewozy na Bałkany

CTL Logistics uruchomił przewozy na BałkanyGrupa CTL Logistics uruchomiła przewozy na Bałkany. Pierwszy pociąg spółki pokonał trasę z Dąbrowy Górniczej do  Chorwacji, przewożąc szyny o długości 120 metrów. – Przetarliśmy szlak na Bałkany, rozszerzając portfolio naszych usług logistycznych o przewozy kolejowe na południe Europy –  podsumowuje Jarek Król, prezes zarządu Grupy CTL Logistics.
CTL Logistics transportował 120-metrowe szyny dla odbiorcy niemieckiego, który remontuje tory kolejowe na odcinku 14 km w Chorwacji. Szyny zostały zamówione w hucie w Dąbrowie Górniczej, należącej do międzynarodowego koncernu, z którym CTL Logistics współpracuje od lat.
Pierwszy transport został zrealizowany w połowie kwietnia bieżącego roku, drugi jest zaplanowany  pod koniec maja, a trzeci odbędzie się na przełomie czerwca i lipca tego roku.
- Skład, który przewoził szynę długą między Polską a Chorwacją był przez cały czas pod ścisłym nadzorem, dzięki zamontowanym na nim nadajnikom GPS. W każdym momencie wiedzieliśmy, gdzie znajduje się pociąg oraz co się z nim dzieje, toteż cała operacja przebiegła bez najmniejszych problemów – zaznacza Dariusz Podsiadło, dyrektor Segmentu Hutniczego i Stalowego CTL Logistics. – Transport do Chorwacji poprzedziły długie i bardzo żmudne przygotowania, gdyż musieliśmy uzyskać zgody na przejazd przez praktycznie pół Europy. W efekcie sam transport ładunku przebiegł bardzo sprawnie, szyny dotarły na miejsce na czas, zgodnie z przyjętym harmonogramem  – dodaje.
- Wygraliśmy elastycznością i kompleksową obsługą, gdyż jako jedyni zaoferowaliśmy dojazd od producenta szyn do końcowej stacji, mimo że stan tamtejszych torów pozostawiał wiele do życzenia i inni przewoźnicy nie podjęli tego wyzwania – podsumowuje Jarek Król, prezes zarządu Grupy CTL Logistics. – CTL Logistics jest kompleksowym operatorem logistycznym łączącym Polskę i wschód Europy z Południem, czego najlepszym dowodem jest świetnie zorganizowany transport ładunku z Dąbrowy Górniczej do Chorwacji. To otwiera przed nami nowe rynki i znacznie poszerza portfolio naszych usług, gdyż nie pozostawia żadnych wątpliwości, że nasza firma jest w stanie przeprowadzić nawet najbardziej skomplikowane procesy transportowe – mówi Jarek Król.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×