23 lutego 2020

Transport i Spedycja » Kolejowy

Ekol uruchamia nowy pociąg

Ekol uruchamia nowy pociąg

Firma Ekol Logistics realizuje strategię wdrażania nowych połączeń intermodalnych w Europie. Zgodnie z tym celem, firma uruchamiała nowe połączenie pociągiem między Budapesztem, Węgry, a Kolonią, Niemcy.

Jesteśmy zadowoleni i dumni z faktu, iż oferujemy teraz nowe połączenie dedykowanym pociągiem, dzięki któremu możemy połączyć Europę Środkowo-Wschodnią z Niemcami, krajami Beneluksu, Francją i Wielką Brytanią. Należy podkreślić, że jest to pierwszy pociąg  na Węgrzech, obsługiwany przez operatora logistycznego. Do tej pory, tylko pociągi publiczne kursowały na tej trasie - powiedział Ákos Kovács, country manager Ekol Węgry.

Większość firm nie kontroluje pracowników na drogach podczas podróży służbowych


Pociąg będzie odjeżdżał z Budapesztu 3 razy w ciągu tygodnia, odpowiednio w poniedziałki, środy i piątki o 22:00, natomiast do Kolonii dotrze o 5:00 nad ranem w środy, piątki i w niedziele. Pociąg powrotny będzie opuszczał Kolonię w poniedziałki, środy i piątki o 22:00 i przybędzie do Budapesztu 2 dni później o 3:00 nad ranem.


Odległość między tymi dwoma miastami wynosi 1150 km i pokonanie tej trasy pociągiem Ekol zajmuje 31h. Podstawowym celem firmy Ekol jest uruchomienie jeszcze więcej połączeń  intermodalnych w Europie i to jest właśnie nasz mały krok w tym kierunku. Oczywiście dzięki nowemu pociągowi nasi klienci będą mieli sporo korzyści. Ceny tego połączenia będą bardziej przestępne. Czas tranzytu stanowi alternatywę dla transportu drogowego, ale jest to rozwiązanie bardziej przyjazne dla środowiska. Oprócz tego, pociągi dedykowane są bardziej niezawodne, w porównaniu do transportu publicznego – powiedział Daniel Allard, project development mnager Ekol.

Pociąg będzie składać się z wagonów dwukieszeniowych, by móc przetransportować 32 naczepy typu MEGA lub kontenery 45’ oraz 60’ wagonów kontenerowych, które są odpowiednie dla jednostek 20’ i 30’.


Należy podkreślić, iż obecnie Ekol posiada pociągi dedykowane łączące: Triest z Kilonią, Triest z Kolonią, Triest z Ludwigshafen, Triest z Ostrawą oraz Sete z Paryżem. Obecnie firma obsługuje 48 pociągów dedykowanych w ciągu tygodnia.

jagr./prPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×