17 lipca 2018

Transport i Spedycja » Kolejowy

Z Poznania do Szczecina krócej o 20 minut

Z Poznania do Szczecina krócej o 20 minut

PKP Polskie Linie Kolejowe wyda niemal 2,2 miliarda złotych na usprawnienia trasy kolejowej ze stolicy Wielkopolski do Szczecina. Inwestycję nie tylko skrócą podróż o blisko 20 minut, ale także poprawią komfort obsługi na stacjach i przystankach dla podróżujących.

Ruszyły prace wymiany torów na odcinku Słonice - Szczecin Dąbie, których łączny koszt wynosi 140 milionów złotych. PLK ocenia, że wymiana trasy o długości przeszło 37 kilometrów zakończy się w przyszłym roku. Dzięki modernizacji pociągi będą mogły kursować z prędkością nawet do 160 kilometrów na godzinę.

Kolejny projekt inwestycji przebudowę stacji i przystanków na trasie pomiędzy Poznaniem a Wronkami i Słonicami a Szczecinem. Planowane są przebudowy peronów, zmiana oświetlenia na nowszy, wstawienie wiat oraz uruchomienie Lokalnego Centrum Sterowania Ruchem w Stargadzie.

Efekty prac na trasie Poznań – Szczecin zapewnią atrakcyjny czas podróży w ruchu pasażerskim oraz konkurencyjną ofertę dla przewozu towarów m.in. do portów w Szczecinie i Świnoujściu. Roboty zostały zorganizowane tak, by podczas inwestycji utrzymać ruch pociągów – mówi Arnold Bresch z zarządu PLK.

Część środków na sfinansowanie inwestycji pochodzi z unijnego instrumentu finansowego Łącząc Europę (CEF - Connecting Europe Facility)

BW.Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×