22 listopada 2019

Transport i Spedycja » Kolejowy

Ekol uruchamia nowe połączenie kolejowe między Belgią a Włochami

Ekol uruchamia nowe połączenie kolejowe między Belgią a Włochami

Zaledwie trzy tygodnie temu firm Ekol Logistics ogłosiła otwarcie nowego kolejowego połączenia łączącego Budapeszt z Kolonią, które było pierwszym takim rozwiązaniem oferowanym przez spółkę w korytarzu wschód-zachód, a już uruchomiono nowe, łączące Zeebrugge w Belgii z Triestem we Włoszech.

Konsekwentnie realizujemy naszą strategię rozbudowywania połączeń intermodalnych w Europie. W styczniu 2017 roku „przybliżyliśmy” Morze Śródziemne z Bałtykiem dzięki linii Triest-Kilonia, a teraz nasi klienci z pewnością będą zadowoleni z otwarcia połączenie między Morzem Śródziemnym, a Morzem Północnym. Jest to pierwszy bezpośredni pociąg, który łączy Turcję, Iran i Środkowy Wschód z krajami Beneluksu, Francją i UK (Anglią, Szkocją, Walią i Irlandią) w całkowicie ekologiczny sposób bez potrzeby angażowania nawet jednego kierowcy – mówi Alaa Jennane, Engineering Business Development Director firmy Ekol.


Pociąg będzie wyjeżdżał z Terminala EMT w Trieście dwa razy w tygodniu. To nowe rozwiązanie umożliwi transport różnych jednostek transportowych, takich jak naczepy Mega, kontenery i nadwozia wymienne.

Połączenie będzie obsługiwane przez Hupac, dla Ekol planowany jest transport 5000 przesyłek rocznie.

Renzo Capanni, dyrektor Hupac, mówi - W Hupac jesteśmy bardzo zadowoleni, ze współpracy z Ekol. Razem ze wszystkimi zaangażowanymi partnerami udało nam się zbudować nowoczesną usługę łączącą Turcję z UK, która będzie oferowana transport w konkurencyjnych czasach tranzytu. Hupac korzysta z własnej floty nowoczesnych wagonów i zarządza codziennymi operacjami kolejowymi. Ta nowa usługa pokazuje, że transport multimodalny może być doskonałą alternatywą dla transportu drogowego.

W zeszłym roku Ekol przejął udziały w porcie EMT w Trieście i oznajmił plany wdrożenia większej ilości połączeń intermodalnych z tej lokalizacji. Nowy pociąg jest więc częścią strategii rozwoju tego portu.

jagr./prPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×