19 grudnia 2018

Transport i Spedycja » Kolejowy

Ponad 256 mln zł na poprawę bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych

Ponad 256 mln zł na poprawę bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych

PKP Polskie Linie Kolejowe SA podpisały dwie umowy inwestycyjne na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap I – część przejazdowa” oraz opracowanie dokumentacji przedprojektowej dla projektu „Rewitalizacja linii kolejowej nr 220 na odcinku Olsztyn – Gutkowo”.


W ramach inwestycji w infrastrukturę kolejową zapisanych w Krajowym Programie Kolejowym PKP PLK zmieniają polską kolej na bardziej konkurencyjną i bezpieczną. Tylko na projekt „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami" zaplanowano w sumie 650 mln zł, w tym na modernizację przejazdów ponad 256 mln zł. Efektem modernizacji 182 przejazdów kolejowo – drogowych na 73 liniach kolejowych w całej Polsce będzie wyższy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym oraz zmniejszenie  ograniczeń prędkości na liniach kolejowych.


W ramach projektu poprawy bezpieczeństwa na 121 przejazdach i przejściach zostaną zamontowane dodatkowe urządzenia sygnalizacyjne, m.in. rogatki i sygnalizatory świetlne. Na 61 przejazdach nowoczesne urządzenia zastąpią już wyeksploatowany sprzęt. Objęte projektem przejazdy zostaną wyposażone w nowoczesne urządzenia zdalnej kontroli zwiększające poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym oraz drogowym. Na 132 przejazdach poza wymianą lub montażem nowych urządzeń, zaplanowano także poprawę nawierzchni drogowej. Dzięki temu kierowcy sprawniej przejadą przez skrzyżowanie drogi i torów.


Realizację inwestycji w formule „projektuj i buduj” zaplanowano na lata 2017 – 2020. Projekt został podzielony na pięć części. Inwestycja jest częścią zadania „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami", zapisanego w Krajowym Programie Kolejowym.

jagr./MIBPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×