17 października 2018

Transport i Spedycja » Kolejowy

Grupa PKP CARGO notuje bardzo dobre wyniki za trzy kwartały 2017 r

Grupa PKP CARGO notuje bardzo dobre wyniki za trzy kwartały 2017 r

PKP CARGO ogłosiła, że przychody po trzech kwartałach bieżącego roku wyniosły 3,46 mld zł, a EBITDA 531 mln zł i były odpowiednio o 7,7% oraz 54% większe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Grupa zwiększyła również pracę przewozową do 52% na poziomie 22,93 mld tkm.

W segmencie przewozów intermodalnych, kruszyw i materiałów budowlanych oraz paliw płynnych, Grupa zanotowała wzrosty odpowiednio o 34, 30 i 26% - pod względem pracy przewozowej, w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Pierwsze 9 miesięcy 2017 r. to także wzrosty w segmencie przewozów metali i rud oraz produktów chemicznych.

Za nami bardzo dobre trzy kwartały 2017 roku. Udało się nam osiągnąć zakładane cele i uzyskać solidne wyniki finansowe przy konsekwentnej dyscyplinie kosztowej. Mamy satysfakcję ze wzrostu przychodów i wysoce dodatniego wyniku netto. Cieszy dynamiczny wzrost przewozów w głównych segmentach rynku i umocnienie na nim pozycji lidera. Jestem przekonany, że także w kolejnych miesiącach utrzymamy tę korzystną dla nas tendencję – mówi Krzysztof Mamiński, p.o. Prezesa Zarządu PKP CARGO S.A.

Cały czas dostosowujemy się do potrzeb naszych Klientów. Zwiększamy naszą obecności za granicą, w tym na Nowym Jedwabnym Szlaku. Jesteśmy dobrze przygotowani do obsługi zwiększonego zapotrzebowania związanego z rozwojem gospodarki i dużymi projektami infrastrukturalnymi. Cały czas jednym z naszych priorytetów pozostają też przewozy intermodalne, w tym przez polskie porty. Dynamiczne wzrosty na tym perspektywicznym rynku jasno pokazują, że obraliśmy właściwy kierunek – podkreślił prezes Mamiński.Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×